Zielnik w kuchni

Posted on 14/12/2020 7:51am

Ogród na kuchennym parapecie? To wcale nie takie skomplikowane! Woniejąca ziołami kuchnia będzie inspirującym miejscem dla nowych kulinarnych idei, natomiast świeże listki spowodują, że rzadziej sięgać będziesz po torebeczki z przyprawami.


Przeczytaj, jak zaaranżować własny zielnik w pomieszczeniu kuchennym a także które rośliny do niego wyselekcjonować.


Kto jeden raz spróbuje uprawiać swój zielnik w kuchni, ten długo nie będzie mógł wyobrazić sobie życia bez unikalnego aromatu świeżych ziół. Ich zapach szybko podbija całe pomieszczenie, przekształcając dom w bardziej sielskie a także zielone miejsce. Domowy ogródek na parapecie kuchennym to nie jedynie sposób na wzbogacenie smaku Twych dań, lecz również dobry pomysł na efektowny oraz odświeżający element aranżacji kuchni.


Zespół Aspergera
Author: Hot Gossip Italia
Source: http://www.flickr.com


Najistotniejszy jest dobór odpowiedniego miejsca. Zioła w doniczkach nie będą wzrastać bez ciągłego dopływu światła, więc znakomicie nada się do tego parapet kuchenny. Niestety, zielnik w kuchni bez okna nie będzie najodpowiedniejszym pomysłem – bez słońca rośliny zaczną żółknąć już po paru dobach.

Ten odnośnik do serwisu (http://www.latkowski.pl/pl/oferta/) prowadzi do bardzo ciekawej strony, która zawiera równie interesujące dane na opisywany wątek.

W takim przypadku domowy ogród lepiej stworzyć na balkonie. Dobrze również wygospodarować trochę miejsca na kuchennym blacie, blisko okna. Niektóre roślinki lubią bowiem półcieniste warunki, a nadmiernie intensywne słońce poparzyć może ich listki. Jeśli poszukujesz efektownych podejść dla swojego wnętrza, można wydrążyć w blacie specjalne otwory na swoje doniczki. W ów sposób ziółka „wtopią się” w jego nawierzchnię. Wybierając nasiona do swego kuchennego ogrodu, kieruj się osobistymi wyborami.
Których przypraw używasz najczęściej? Pamiętaj, że ziółka nie nastręczają specjalnej pielęgnacji – kiedy zadbasz o ich systematyczne podlewanie, można wybrać dowolne rośliny, jakich aromat oraz smak uwielbiasz.

Tags: smak, porady, miejsca, sposób