Zdrowie przedstawicielek płci pięknej, czyli po jakie preparaty i w jakim momencie życia sięgać

Posted on 28/07/2020 7:29am

Każda pani przechodzi przez całe życie przez szereg zmian, które są konsekwencją pojawiających się w organizmie zmian o charakterze hormonalnym. Występują one w czasie dojrzewania, ciąży, porodu oraz przekwitania. Każdy z tych okresów w życiu przedstawicielki płci pięknej wymaga nieco odmiennej troski o siebie, a w związku z tym stosowanie innych witamin i suplementów.


Damski organizm jest przez znaczną część życia narażony głównie na dużą utratę krwi. Wszystko w efekcie występujących w każdym miesiącu krwawień menstruacyjnych, które u niektórych przedstawicielek płci pięknej mogą prowadzić do rozwoju anemii i poważnego osłabienia. To właśnie dlatego tak istotne jest, aby witaminy dla kobiet w czasie płodności miały w swoim składzie przede wszystkim żelazo oraz witaminę C, która istotnie usprawnia jego wchłanianie - click!. Dzięki temu pani objęta będzie ochroną przed anemią. Takie składniki muszą zawierać również witaminy dla kobiet oczekujących narodzin dziecka. W tym jednak przypadku zagrożenie anemią nie wynika z krwawienia miesiączkowego, a rosnącego w łonie matki płodu.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia nowego artykułu na podobny temat - tam odnajdziesz ekstra treści. Zatem idź do serwisu dermapen z osoczem i ciesz się do woli.

Organizm matki musi bowiem wykarmić nie tylko siebie, ale także maluszka.
tabletki
Source: http://sxc.hu/


Naprawdę trudnym czasem w życiu każdej przedstawicielki płci pięknej jest menopauza, która nie ominie żadnej kobiety. Wiele pań przechodzi ją nadzwyczaj ciężko. Skarżą się one na uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, huśtawkę nastrojów. Funkcjonowanie w tym czasie jest naprawdę wyjątkowo trudne. Pomocne są tabletki na menopauzę, które naprawdę rewelacyjnie radzą sobie przytoczonymi dolegliwościami (Duo Fem). Tabletki na menopauzę mogą mieć w swoim składzie między innymi wyciąg z soi, który dostarcza organizmowi kobiety substancje wykazujące działanie podobne do naturalnych estrogenów, których w czasie przekwitania zwyczajnie zaczyna brakować.


Suplementy tego typu mogą zawierać także wyciąg z koniczyny czerwonej. W nim równie obecne są fitoestrogeny, dzięki którym objawy związane z okresem przekwitania nie są aż tak nasilone (zobacz na www). W aptekach znajduje się mnóstwo środków tego rodzaju, których stosowanie jest w przypadku większości kobiet zupełnie bezpieczne. Zawsze dobrze jest jednak poradzić się swojego lekarza ginekologa lub przynajmniej pracownika apteki. W przypadku menopauzy poleca się również stosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Bardzo poprawia ona samopoczucie kobiet, w u których praca jajników powoli ustaje.

Tags: kobieta, apteka, witamina