Zdrowie przedstawicielek płci pięknej, czyli po jakie preparaty i w jakim momencie życia sięgać

Posted on 23/12/2020 9:26pm

Każda pani przechodzi przez całe życie przez szereg zmian, które są konsekwencją pojawiających się w organizmie zmian o charakterze hormonalnym. Występują one w czasie dojrzewania, ciąży, porodu oraz przekwitania. Każdy z tych okresów w życiu przedstawicielki płci pięknej wymaga nieco odmiennej troski o siebie, a w związku z tym stosowanie innych witamin i suplementów.


Damski organizm jest przez znaczną część życia narażony głównie na dużą utratę krwi. Wszystko w efekcie występujących w każdym miesiącu krwawień menstruacyjnych, które u niektórych przedstawicielek płci pięknej mogą prowadzić do rozwoju anemii i poważnego osłabienia.

Ten serwis internetowy doktor cichoń ma wciągające informacje na opisywany wątek, więc, jeżeli ta kwestia Cię intryguje, to sprawdź to obowiązkowo.

To właśnie dlatego tak istotne jest, aby witaminy dla kobiet w czasie płodności miały w swoim składzie przede wszystkim żelazo oraz witaminę C, która istotnie usprawnia jego wchłanianie - click!. Dzięki temu pani objęta będzie ochroną przed anemią. Takie składniki muszą zawierać również witaminy dla kobiet oczekujących narodzin dziecka. W tym jednak przypadku zagrożenie anemią nie wynika z krwawienia miesiączkowego, a rosnącego w łonie matki płodu. Organizm matki musi bowiem wykarmić nie tylko siebie, ale także maluszka.
tabletki
Source: http://sxc.hu/


Naprawdę trudnym czasem w życiu każdej przedstawicielki płci pięknej jest menopauza, która nie ominie żadnej kobiety. Wiele pań przechodzi ją nadzwyczaj ciężko. Skarżą się one na uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, huśtawkę nastrojów. Funkcjonowanie w tym czasie jest naprawdę wyjątkowo trudne. Pomocne są tabletki na menopauzę, które naprawdę rewelacyjnie radzą sobie przytoczonymi dolegliwościami (Duo Fem). Tabletki na menopauzę mogą mieć w swoim składzie między innymi wyciąg z soi, który dostarcza organizmowi kobiety substancje wykazujące działanie podobne do naturalnych estrogenów, których w czasie przekwitania zwyczajnie zaczyna brakować.


Suplementy tego typu mogą zawierać także wyciąg z koniczyny czerwonej. W nim równie obecne są fitoestrogeny, dzięki którym objawy związane z okresem przekwitania nie są aż tak nasilone (zobacz na www). W aptekach znajduje się mnóstwo środków tego rodzaju, których stosowanie jest w przypadku większości kobiet zupełnie bezpieczne. Zawsze dobrze jest jednak poradzić się swojego lekarza ginekologa lub przynajmniej pracownika apteki.

Czy zaintrygowałyby Cię inne wiadomości (https://stomatologia-mulawa.pl/personel-bartosz-mulawa/) na wybrany temat? Zapraszamy do przejrzenia nowego wpisu. Tam zaznajomisz się z różnymi wiadomościami.

W przypadku menopauzy poleca się również stosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Bardzo poprawia ona samopoczucie kobiet, w u których praca jajników powoli ustaje.

Tags: kobieta, apteka, witamina