Zadbaj o swój uśmiech - czyli jak postępować kiedy pojawią się problemy z zębami?

Posted on 16/01/2019 7:25am

Nowe sukcesy w medycynie dają nam coraz większe możliwości. Jesteśmy w stanie przeprowadzać z powodzeniem złożone operacje albo też wydatnie polepszyć komfort naszego życia. Rozwój nie ominął również takich dziedzin jak stomatologia bądź też ortodoncja. Większości z nas dentysta nie przynosi zbyt dobrych wspomnień.

dentysta
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Obawa przed wizytą u dentysty musi jednak ugiąć się przed mocą argumentów, które mówią, że wypielęgnowany oraz zdrowy uśmiech ma o wiele większe oddziaływanie na nasze zdrowie niż sobie wyobrażamy. Oczywiście warto dbać o zęby oraz zapobiegać kłopotom przez właściwą higienę jamy ustnej jak i profilaktyczne, kontrolne wizyty w klinice stomatologicznej.Bardzo ważną sprawą jest także odpowiednio dobrana szczotka do zębów ale również pasta do zębów jak i (lekceważone przez wielu z nas) nitkowanie. Często przydarza się jednak, iż na uratowanie zęba może być o wiele za późno. Sporo osób martwi fakt całkowitej utraty zęba. Całe szczęście, że w obecnych czasach mamy sposobność uzupełnienia ubytków przez właściwie dobrane implanty. Są to niewielkie, tytanowe śruby, jakie są umiejscawiane w kości szczęki zastępując korzeń zęba. Na taką śrubę jest nakładana korona porcelanowa albo też ceramiczna. Właściwie dopasowane implanty Katowice cennik wyglądają niemalże identycznie jak prawdziwy ząb (zobacz cichoń) i w całości spełniają dokładnie te same funkcje. Dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania stanowczo jest w stanie polepszyć się komfort naszego życia.

Jeśli chodzi natomiast o defekty zgryzu to takimi skazami para się dziedzina stomatologii jaką jest ortodoncja. Nie wszyscy ludzie cieszą się się naturalnie pięknymi zębami, jakie oddalone są między sobą w równych odstępach. Wiele jednak osób ma kłopoty związane z różnego typu wadami zgryzu, nierównymi odstępami pomiędzy zębami czy także nienaturalnie skręconymi zębami. Podobnymi przypadkami zajmuje się właśnie ortodoncja (więcej znajdziesz tutaj: sprawdź).
dentysta
Author: AF GlobalStrike
Source: http://www.flickr.com
Lokalizacja taka jak Katowice oferuje dostęp do specjalistów tej dziedziny. Większość problemów ortodontycznych rozwiązuje się przez założenie na zęby właściwie spreparowanego oraz dobranego aparatu dentystycznego. Wizyta u specjalisty ortodonty zaczyna się od badania klinicznego jak i sprawdzenia stopnia powstałego problemu. Na początkowej wizycie mogą być również wykonane zdjęcia wewnątrz jak również zewnątrz ustne oraz wyciski. Dokładna ocena wady zgryzu jest w stanie pomóc w przygotowaniu idealnie dopasowanego aparatu dentystycznego.

Tags: zęby, stomatologia, ortodoncja, szczoteczka, jama ustna