Zabieg mezoterapii - czy rzeczywiście działa, w jaki sposób jest przeprowadzany i co eliminuje?

Posted on 10/04/2019 3:17pm

W dzisiejszych czasach niezwykle duża wagę przykładamy do nienagannego wyglądu. Wiemy jak istotne jest pierwsze wrażenie, dlatego też coraz częściej jesteśmy zdecydowani na zabiegi, które mogą poprawić stan naszego ciała. Poprawa urody kojarzy się z interwencją chirurgiczną, co nie wydaje się bardzo przyjemne. Na szczęście funkcjonują mniej inwazyjne zabiegi. Jednym z nich jest zdecydowanie mezoterapia. Na czym polega i z jakimi problemami pozwala sobie radzić?

Linie marionetki na twarzy
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Mezoterapia to głównie zabieg odmładzający. Przy jego pomocy możemy zregenerować skórę. Wachlarz zastosowań jest jednak bardzo duży, i oprócz poprawy elastyczności czy zapobieganiu starzeniu się skróty, okazuje się świetny także w walce z łysieniem i działa przeciwtrądzikowo. Jeśli zostanie wykorzystana fosfatydylocholina, czyli środek wspomagający redukcję tkanki tłuszczowej, mezoterapia pomoże też w zwalczaniu cellulitu.W dodatku zabieg może zmniejszyć rozstępy. Zabieg polega na wprowadzaniu wgłąb naskórka różnych składników aktywnych, na przykład kwasu hialuronowego, witamin lub aminokwasów. Małe dawki wprowadzane są pod skórę za pomocą mikroigiełek, które stworzą kanaliki. W nich właśnie następuje natychmiastowe wchłanianie substancji. W tym momencie zaczynają one swoje działanie. Zabieg nie boli, przypomina trochę pobranie szczepionki, jednak istnieje możliwość znieczulenia skóry, wówczas jest on całkowicie bezbolesny.

Igiełki do mezoterapii to kaniule. Nie mają one tradycyjnego, ostrego zakończenia, z kolei wtrysk znajduje się z boku (zapoznaj się z ofertą na kaniule). Użycie tej igły zmniejsza ryzyko stanów zapalnych i sprawia, że zabieg jest naprawdę szybszy oraz dokładniejszy. W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg? Przede wszystkim brane pod uwagę są wszystkie możliwe przeciwwskazania. Z mezoterapii powinna zrezygnować osoba chora na epilepsję, posiadająca rozrusznik serca, opryszczkę czy trądzik oraz kobiety w ciąży. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie do przeprowadzenia zabiegu, należy na tydzień przed nim odstawić Aspirynę lub inne środki, które zmniejszają krzepliwość krwi.

twarz
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Poza tym gdy mamy skłonność do siniaków należy brać przed zabiegiem witaminę K. Pierwszym etapem jest czyszczenie skóry bardzo delikatnym mleczkiem do demakijażu, kolejno aby skóra lepiej wchłaniała wykorzystuje się peelingi oraz kwasy owocowe. Po nich rozpoczyna się zabieg, a po jego zakończeniu skóra jest łagodzona dobrej jakości maskami czy masażem. Warto mieć świadomość, że po mezoterapii może pojawić się obrzęk i małe uwypuklenia.
Czy jest możliwa alternatywa dla osób, które panicznie boją się igieł? Tak! Dostępna jest mezoterapia bezigłowa. Po niej nie ma ryzyka zapaleń i jest to metoda zupełnie bezinwazyjna. Odczuwamy wyłącznie delikatne mrowienie, dlatego też istnieje doskonała metoda dla ludzi, którzy nie wyobrażają sobie stosowania igieł.

Tags: masaż, zakażenia, Stany zapalne, aminokwasy, wypadanie włosów, Łysienie, zabieg