Życie na maksymalnych obrotach nikomu nie służy. W jaki sposób zwalczyć niechciany stres?

Posted on 11/07/2018 7:17am

Nawał zadań, ogromne raty kredytu, problemy w pracy sprzyjają nieustannemu stresowi. Kiedy podczas urlopu nie możemy się porządnie wyciszyć, należy wypracować odpowiedni sposób radzenia sobie z niechcianym stresem. W jaki sposób skutecznie odzyskać równowagę?
apteka
Author: alcuin lai
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej stresogennych miejsc jest praca. Wiedzą o tym pracownicy wyższego szczebla, szczególnie, jeśli znajdują się w działach marketingu i promocji. Również dziennikarze zdają sobie sprawę, że praca do wykonania „na już”, a najchętniej „na wczoraj” nie sprzyja błogiemu wypoczynkowi po jej skończeniu. Czasami nie mamy ani chwili na zjedzenie. Musimy natychmiastowo podejmować istotne decyzje. Jak pokonać stres w takich sytuacjach? Najpierw musimy zdać sobie sprawę z tego, że nie możemy nakładać na siebie zbyt dużej liczby obowiązków , a także odpowiedzialności.

Nie wszystkie sprawy zależą od nas. Nie walczmy z wiatrakami, postarajmy się trochę zdystansować. Nie dopuszczajmy również do siebie emocji. Zachowujmy się chłodno, rzeczowo i profesjonalnie. Płacz w niczym nie pomoże. Jedynie skrupulatna analiza pozwoli nam odnaleźć rozwiązanie. A jak wiadomo nie ma sytuacji bez wyjścia. Jeśli chcemy odpowiednio pokonać stres związany z miejscem pracy, nie zabierajmy problemów służbowych do domu. W zaciszu czterech kątów powinniśmy czuć się jak we własnej twierdzy. Niechciani goście nie są mile widziani!

Jak pokonać stres w domu? Ogromny kredyt, problemy w szkole naszych dzieci, brak zadowolenia z partnera? To niezwykle trudne tematy. Sprzyjają stresowi... Po pierwsze nie wpadajmy w panikę. Odprężmy się przez parę chwil. Spokojnie zastanówmy się, jak stawić czoła wszelkim niedogodnościom. Z pewnością uda nam się znaleźć plan B, kiedy plan A okazał się niewystarczająco dobry. Nie możemy zamykać się na potrzeby innych członków rodziny. Spójrzmy na sprawę z innej perspektywy. Pamiętajmy o optymizmie. Otwarte myśli to podstawa do rozwiązania problemów. Warto poczytać o tym na http://www.swiatleku.pl/aktualnosci/czy-wiesz-jak-okielznac-stres (http://www.swiatleku.pl/aktualnosci/czy-wiesz-jak-okielznac-stres).
Skoro pozostałym się to udaje, to dlaczego nam ma się coś nie udać? Nie jesteśmy sami. Wokół nas są szczerzy ludzie, którym niezmiernie zależy na naszym szczęściu. Doceńmy to jak najszybciej. O tym, jak pokonać stres, zostało powiedziane już bardzo wiele. Każdy ma własną receptę. My również musimy opracować swój własny sposób. Z jego pomocą uda nam się zwalczyć nawet największe przeciwności losu. Dlaczego się denerwujemy? Stres w niczym nie pomoże!

Tags: ludzie, problemy, kredyt, kłopoty