Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów - jego dysfunkcja powoduje, że zwykle jesteśmy jak nieporadne niemowlaki

Posted on 08/10/2021 7:54am

Każdy nasz zmysł wydaje się być nam szczególnie niezbędny do dobrego funkcjonowania. Jednakże mówi się, że to wzrok jest najważniejszy, gdyż jego brak powoduje duże komplikacje w życiu oraz wykonywaniu nawet prostych rzeczy.
Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.


Toteż dbajmy o swoje oczy.


Duży procent osób na naszej planecie nosi okulary. Nikogo już to nie zaskakuje. W poprzednim stuleciu dały o sobie znać natomiast kolejne dolegliwości oczu, które są stosunkowo uciążliwe. Nierzadko prowadzą one choćby do ślepoty. Zalicza się do nich na przykład jaskra czy zwyrodnienie plamki żółtej. Ta druga choroba nazywa się też AMD (ang. Age Ralated Macular Degeneration). Jest to nadzwyczaj przykra przypadłość. Pojawia się wraz z upływem czasu. Twierdzi się, że około 30% seniorów powyżej 70. roku życia może zachorować na zwyrodnienie plamki żółtej.


masaż
Author: domzdrowia.pl
Source: http://www.domzdrowia.pl


Na szczęście współczesna medycyna doskonali się już na tyle intensywnie, że możemy walczyć z taką chorobą. Usuwa się ją za pomocą lasera 2RT, który odnawia siatkówkę oka.

Jeżeli masz chęć zdobyć inne materiały na prezentowany temat, to sprawdź proponowane www, które mają też informacje na podnoszone zagadnienie - kliknij więc tu.

Ten rodzaj lasera jest niezwykle delikatny i nie powoduje jakichkolwiek uszkodzeń, ani skutków ubocznych. Toteż przy jego zastosowaniu można prawie całkowicie zniwelować wczesne fazy choroby, które ocali chorego przed późniejszą, totalną utratą zdolności widzenia. Z tego powodu tak istotna jest profilaktyka i częste wizyty u okulisty.
Mówi się, żeby osoby, które ukończyły już 50 lat, kontrolowały swój wzrok u doktora raz do roku albo nawet częściej jeżeli takie będzie zalecenie okulisty.

Tags: sen, żel, Pacjent, medycyna, lekarz