Współczesne metody na zdrowy uśmiech

Posted on 31/08/2018 4:12pm

Naturalny, olśniewający uśmiech to marzenie każdej osoby, niestety różnorodne schorzenia, błędy przeszłości oraz nieodpowiednia higiena jamy ustnej łatwo mogą nas pozbawić kształtnych i białych zębów. Współczesna stomatologia ma na to swoje metody.
zęby
Author: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Source: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Jeżeli marzy nam się olśniewający uśmiech, ale nierówne zęby, lub zbyt duże przerwy między nimi powodują, iż mamy kompleksy z powodu swojego uzębienia, pomocne mogą się okazać aparaty ortodontyczne, występujące w wielu rozmaitych rodzajach i potrafiące wiele zdziałać. Prawdą jest, że, założenie takiego aparatu ma co najmniej dwie duże wady: wysoką cenę oraz długi czas leczenia (wrocławska stomatologia zachowawcza), za to efekty, które dzięki takiemu leczeniu można otrzymać, warte są wyrzeczeń. Aparaty ortodontyczne występują w wersji ruchomej bądź stałej. W przypadku pierwszej z nich aparat zakłada się wyłącznie w czasie obniżonej aktywności, czyli pomiędzy posiłkami oraz przed pójściem spać, w drugim przypadku – aparat zakładany jest na stałe, na okres od 18 do 30 miesięcy. Można stosować aparaty u każdego, bez względu na wiek, warto jednak zaznaczyć, iż im jesteśmy starsi, tym bardziej opornie nasze zęby poddają się przekształceniom, więc leczenie będzie dłuższe czytaj więcej o aparatach ortodontycznych na zęby - zapraszamy.
Następną sprawą – poza nierównym zgryzem – która często wpędza nas w kompleksy, jest kolor naszego uzębienia, a także kształt samych zębów. Te dwie wady można naprawić, wykorzystując bezpieczne oraz skuteczne licówki porcelanowe. To rozwiązanie jest szczególnie ochoczo stosowane przez gwiazdy show biznesu. Dlaczego? Licówki porcelanowe wyglądają niezwykle naturalnie, więc nie da się rozróżnić ich od naturalnych zębów. Są to cienkie nakładki, wykonane z ceramiki, które nakłada się na zęby. Przeważnie stosuje się je tylko na parę najbardziej widocznych, przednich zębów, a ich odcień dobierany jest do barwy naturalnego uzębienia, które najpierw poddane zostaje wybielaniu - pozostałe informacje. Licówki są wyjątkowo trwałe, odporne na próchnicę i na przebarwienia, ich trwałość określa się na mniej więcej 15 lat. To najszybszy oraz komfortowy sposób, by olśniewać pięknym uśmiechem, pozbyć się brzydkich szpar między zębami oraz subtelnie skorygować kształt zębów.

Tags: uśmiech, zęby, zgryz