Witaminy w okresie ciąży – przyjmować czy nie?

Posted on 14/09/2018 7:20am

Witaminy stanowią konieczny składnik codziennego pożywienia, bowiem są warunkiem poprawnego działania wszystkich organów organizmu jak też przebieg wielu istotnych dla zdrowia oraz życia procesów .
Kobieta w ciąży
Author: Sweet.Crazy.Pics
Source: http://www.flickr.com
Podług zbiorowej opinii, zażywanie witamin jest korzystne i konieczne. Tymczasem najlepszym ich źródłem będzie prawidłowa oraz ubogacona dieta. W ciąży groźny jest zarówno niedobór, jak też nadwyżka witamin. Z tej przyczyny zażywanie w ciąży wszelkich witamin musimy nieodzownie konsultować z lekarzem.

U kobiety w ciąży rośnie zapotrzebowanie na poniektóre witaminy a także minerały, toteż częstokroć lekarze - http://medicus.ie - zalecają paniom ciężarnym podawanie odpowiednio dobranych preparatów witaminowych. Oto witaminy dla kobiet w ciąży nieodzowne dla prawidłowego rozwoju maleństwa: witamina B9 – lekarze zalecają suplementację tej witaminy (tanio vitalmax) nawet przed ciążą - . Udowodniono, iż niedostatek kwasu foliowego zwiększa ryzyko wystąpienia u dziecka wad układu nerwowego. Przyjęto, iż
Kapsułki
Author: Ariane Carmichael
Source: http://www.flickr.com
kobieta ciężarna winna przyjmować witaminę B9 do dziesiątego tygodnia ciąży. Z kolei żelazo pomoże zapobiec niedokrwistości, z której powodu cierpi duża ilość kobiet ciężarnych. Zalecana dawka żelaza to ok. 30 mg. Deficyt witamin z grupy B, (zatem witaminy B1, B2, B3, B6, B12), wpływa niekorzystnie na układ nerwowy jak też układ krążenia. Witamina C natomiast poprawia asymilację żelaza, a ponadto jest naturalnym antyoksydantem i bierze udział w toku wielu procesów mających związek z metabolizmem. Witamina C zalecana jest dodatkowo u kobiet, które wyczekują bliźniąt, a także ciężarnych z nadciśnieniem.Najważniejszym źródłem witamin jest zawsze jedzenie. Jeżeli kobieta w ciąży prawidłowo się odżywia, jadłospis bogaty jest w jarzyny, ryby, nabiał, owoce, to oprócz witaminy B9, żelaza i witamin z grupy B zwykle nie ma potrzeby stosować suplementów witaminowych. A gdy osesek pojawi się na świecie? Niemowlęta karmione wyłącznie naturalnie dostają witaminy w mleku rodzicielki, jednak musimy pamiętać o uzupełnianiu witamin D i K, gdyż ich ilość w pokarmie naturalnym jest niewystarczająca. Witamina D dla dzieci dostępna jest w formie kropli lub kapsułek - . Uzupełnianie jej zapobiega krzywicy u malucha. Zapewnij maluchowi prawidłową dietę, odpowiednio urozmaiconą oraz dostosowaną do jego wieku.

Tags: warzywa, kobiety, minerały