Światełko w tunelu, czyli korzystny wpływ światła na walkę z depresją

Posted on 10/11/2018 7:28am

Depresja zaczyna być chorobą cywilizacyjną. Nieprzerwany stres, ogrom pracy, życie w pędzie powodują to, że czasem gubimy chęć do dalszego życia. Depresja jest okrutną towarzyszką. Jeżeli raz się z nią zetkniemy, łatwo nie będzie chciała nas opuścić.lampy antydepresyjne - ILUMINA
Author: david pacey
Source: http://www.flickr.com

Chociaż wiele osób nadużywa słowa „depresja”, coraz więcej ludzi musi nauczyć się z nią żyć. To niezmiernie trudne zadanie. Powszechna niechęć wzmacniają tylko zaburzenia woli. Polegają one na dużej trudności w podejmowaniu każdej decyzji. Ponadto, cierpiący na depresję posiada niską samoocenę. Myśli o sobie wyłącznie w krytyczny sposób. Nie widzi pozytywów. Chudnie, nie śpi, nieustannie się lęka. Pozostaje w tak zwanej gotowości lękowej. Innych symptomów tej okrutnej choroby jest bardzo dużo. Czy istnieje jakaś szansa dla chorych? Czy mimo częstej fobii społecznej może się pojawić światło w tunelu? Szanse na pełne wyleczenie są nieduże, natomiast można wpłynąć na poprawę stanu zdrowia chorego.

lampy do światłoterapi - ILUMINA
Author: Ryan Moomey
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej znanych sposobów pozostaje leczenie depresji światłem (lampy na depresję w dobrej cenie na Jest to niezwykle stara metoda. Ponoć zbawczo wpływa na osoby chore światło dzienne. Zależnie od stopnia zaawansowania depresji, trzeba prowadzić terapię, trwającą od 30 minut do trzech godzin na dobę. Rezultaty terapii powinny być zauważalne już po kilku dniach. Przeważnie leczenie depresji światłem przynosi poprawę w przeciągu tygodnia. Jeżeli nie skutkuje, konieczne jest podanie psychotropów. Jeżeli chory ma problemy z oczami, trzeba zupełnie zaniechać tego typu terapii (najlepsze lampy do światłoterapii - Ilumina). Jak pomóc osobie chorej na depresję? Wybierzmy się na spacer, najkorzystniej około południa.Niektórzy sądzą, iż patrzenie w niebo daje rezultaty zbliżone do tych, które przynosi leczenie depresji światłem. Ta okrutna choroba zbiera coraz szersze żniwa.

Nie rezygnuj - kontynuuj oglądanie pochłaniających Cię wpisów. Znajdziesz ich dosyć dużo na naszej kolejnej witrynie. Namawiamy!

/J]

Aby nie wpaść w jej sidła, musimy nauczyć się doceniać małe rzeczy. Pozytywne podejście do świata w myśl zasady „Nie dać się zwariować” jest najważniejsze. Nauczmy się zadania służbowe zostawiać w miejscu pracy. Zbudujmy swój prywatny świat, do jakiego będą wpuszczani znajomi, przyjaciele i rodzina. Napiszmy na drzwiach do niego: „Problemom wstęp surowo wzbroniony.

Tags: terapia, leki, depresja, chory