W jaki sposób troszczyć się o zęby? - reguły

Posted on 20/09/2020 8:15am

Wiele osób systematycznie myje zęby, a mimo to w czasie każdej wizyty w gabinecie dentysta odkrywa u nich kolejne ubytki.


Typowym wyjaśnieniem tej nieprzyjemnej sytuacji jest szukanie winy w genetyce.


Stwierdzenie „mam słabe zęby po mamie” – to zdanie, które często padają w gabinecie dentystycznym. Natomiast higiena zębów nie ogranicza się wyłącznie do codziennego mycia ząbków. Ażeby cieszyć się przez wiele lat ładnym uzębieniem, trzeba przestrzegać kilku prostych reguł, dzięki jakim ząbki jak też dziąsła długo będą zdrowe. Cóż z tego, iż na co dzień myjemy ząbki, jeśli czynimy to nieprawidłowo.

Jeżeli uważasz, że prezentowany tutaj wpis jest interesujący i poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij oprócz tego ten odnośnik, a odnajdziesz więcej informacji (http://www.optyk.wroc.pl/oferta/szkla-okularowe/)!

Niewłaściwa technika czyszczenia, niewłaściwie dobrana pasta i szczoteczka nie tylko zniweczą nasze trudy, lecz mogą poważnie zaszkodzić dziąsłom i zębom. Jeśli naprawdę nam zależy na zdrowiu zębów, nauczmy się poprawnie myć ząbki – instruktaż higieny jamy ustnej nie jest dużym wydatkiem, a przynosi kolosalne zyski.


stan zdrowia
Author: Sam Howzit
Source: http://www.flickr.com
Walczmy ze szkodliwymi nawykami. Nie ogryzajmy kredek ani paznokci, nie rozgryzajmy orzechów, nie użytkujmy ząbków jako substytutu nożyczek krawieckich albo otwieracza do butelek. Takowe przyzwyczajenia mogą spowodować mikropęknięcia albo odłupywanie się szkliwa, mogą także doprowadzić do odłamania się całych kawałków ząbka, a również do zniszczenia wypełnień. Walczmy ze słabością do węglowodanów oraz słodyczy. Prawdopodobnie wszyscy doskonale wiemy, iż słodkości psują ząbki i zwiększają ryzyko próchnicy.

Chciałbym przyciągnąć Cię na autorskie www (https://lomza.centrumdemed.pl/). To nowa strona, która ma masę interesujących artykułów. Przyjemnie będzie również, jeśli zamieścisz recenzję.

Jednakże mało osób ma świadomość, że identycznie groźne dla naszych ząbków są węglowodany.


Umieszczona w wielu przekąskach skrobia jest w ślinie rozłożona na proste cukry, zaś te są już groźne dla naszych ząbków. Ratunkiem wtenczas może być dentysta Łódź to miasto w jakim nie brakuje gabinetów stomatologicznych.

Tags: olej, lek, temat, szczoteczka