Sposób na zdobycie aparatury medycznej

Posted on 27/09/2019 7:35am

Aparatura medyczna, czyli narzędzia do monitorowania stanu zdrowia, do leczenia a także rehabilitacji, jest fundamentem działania wszelkiej medycznej placówki. Kłopot w tym, iż koszt zakupu przyrządów jest nadzwyczaj wysoki.


Medyczny sprzęt dla kliniki prywatnej bądź na wyposażenie szpitala publicznego możemy kupować za środki własne posiadacza takowej placówki, z udziałem dofinansowań celowych z budżetu państwa, zaciągając kredyt bankowy, a również z wykorzystując leasing.
Sad, jabłonie
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


sprzęt medyczny
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu


kliniki
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Na jaki rodzaj leasingu najlepiej się w takim przypadku zdecydować? Leasing zapewnia sfinansowanie zakupu środków na potrzeby przedsiębiorstw, instytucji a także prywatnych osób, bez konieczności inwestowania wysokich środków pieniężnych.

Sprawdź, czy spodoba Ci się proponowana oferta (http://www.disnemar.pl/pl-pl/jak-dbac-o-nosek/problemy-z-nosem-zatkany-nos). Zapewniamy produkty dopasowane do osobistych potrzeb. Nie wahaj się i poznaj się, jak pracujemy.

Gdy nabywamy sprzęt medyczny podobnie jak i w przypadku innych obiektów leasingu, będzie istniała nieodzowność uiszczenia tzw. inicjalnego czynszu, co można postrzegać jako własną wpłatę leasingobiorcy. Leasing aparatury medycznej możemy przeprowadzić z wykorzystaniem leasingu finansowego czy też operacyjnego.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na opisywany temat, poczytaj również (https://www.sztukaiestetyka.pl/medycyna-estetyczna/botoks/) nas, a na pewno przeczytasz ciekawe fakty.

W większości wypadków medyczne placówki wybierają przy tym finansowy leasing, bo zapewnia im możliwość dokonywania amortyzacyjnych odpisów od przedmiotu leasingu i zaliczania do kosztów otrzymania przychodów części odsetkowej raty leasingowej, co redukuje podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym .
Z kolei wykorzystując leasing finansowy można określić dowolny okres trwania umowy, bez względu na zastosowaną stawkę amortyzacji trwałego środka, co zapewnia elastyczność finansowego produktu a także możliwość jego dostosowania do wymogów jak też możliwości finansowych przedsiębiorcy.

Tags: koszt, placówki, sprzęty