Ruch to zdrowie!

Posted on 05/05/2018 7:23am

Różne są motywy uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze to sporty uprawiane przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą przyjemne z pożytecznym: zdrowie i dbałość o sylwetkę. Zaś przyjemność to główny powód uprawiania piłki nożnej czy turystyki pieszej. Nieważne którą formę ruchu wybierzemy, istotne by na stałe zagościł w naszym życiu. Musimy dlatego wybrać taką, która da nam przyjemność.
codzienne ćwiczenia
Author: Port of San Diego
Source: http://www.flickr.com
Wielu z nas oddało się pasji biegania. Z jakiego powodu? Dla zdrowia, chwili odprężenia, udowodnienia sobie i innym, że potrafią... Argumentów jest tyle, ilu ludzi przemierzających truchtem parki.

Poza tym to tani sport, ponieważ aby biegać niepotrzebne są nam długie szkolenia lekcje z instruktorem czy profesjonalne oprzyrządowania. Wystarczą dobre buty, dobre jakościowo ubrania i... w drogę! Często mówi się, że jogging to jedyny sport, który tak świetnie działałby na naszą psychikę. Amatorzy tego sportu są zdania, że jeśli pokonałeś trasę wynoszącą 21 kilometrów i w trakcie biegu nie udało ci się rozwiązać problemu, to oznacz to, że jest on nierozwiązywalny.

Bieganie to głównie troska o zdrowie (www.zdrowie-dom.pl/). Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i zadowolonymi z życia, to dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. Dziś w każdej, większej miejscowości znajdziemy wiele siłowni oraz fitness klubów. Jeżeli odpowiada nam ta forma ruchu, wykwalifikowane osoby przedstawią nam na początek odpowiedni do naszych oczekiwań i możliwości.Pamiętajmy, by dobrze dobrać odzież w jakiej będziemy ćwiczyć. Zwróćmy uwagę na materiał, wytrzymałość oraz elastyczność – to poprawi nam komfort ćwiczeń. Wybierzmy koszulki, spodnie i skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, więc i my i nasza odzież nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież treningowa to wydatek, który się opłaca.

Spora część osób pojawiających się na siłowniach przychodzi z myślą o nabraniu masy mięśniowej. Również większość z nich już na starcie pyta, jakie suplementy mają zakupić. Na początek zalecana jest właściwa dieta a także racjonalne przyzwyczajenie organizmu do systematycznych ćwiczeń. Kiedy już zaliczą ten etap, mogą zacząć zażywać odżywki – gainery (w ich składzie znajduje się np. keratyna, glutamina, tauryna).

Miejmy na uwadze jednak, że gainery to suplementy (złap promocje na tauryna opinie-> kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) diety. Nie może być tak, iż połowę z spożywanych kalorii będzie stanowił gainer, to jedynie dodatek. Rzeźbiąc sylwetkę pamiętaj o właściwej diecie i suplementacji.

Tags: zdrowie, sport, odżywki, fitness