Różne rodzaje specyfików do pielęgnacji różnych typów włosów – chwyt marketingowy czy realne zastosowanie.

Posted on 15/04/2019 7:27am

Rynek produktów do pielęgnacji włosów rozszerza się w bardzo szybkim tempie. Obecnie poza rozlicznymi markami szamponów i odżywek występują również produkty dostosowane do różnego typu włosów. Czy nie jest to jedynie chwyt marketingowy? A może powinniśmy powrócić do wywaru z pokrzywy z odrobiną jajka?

Jeszcze na początku lat 90-tych ubiegłego wieku w Polsce najpopularniejszym produktem higieny osobistej było szare mydło i szampon familijny, a w przypadku, pojawiającej się sporadycznie w szkołach wszawicy, stosowało się bardziej wyspecjalizowane produkty apteczne. Następnie zaczęły się pojawiać szampony przeciwłupieżowe oraz do włosów przetłuszczających się, normalnych i suchych. XXI wiek przyniósł przeciętnemu polskiemu klientowi szampon kręconych do włosów, cieniowanych, delikatnych oraz, oczywiście, farbowanych. Co więcej uaktywnił się rynek kosmetyków dla mężczyzn, i tak w sprzedaży zaczęły się pojawiać szampony mające przeciwdziałać łysieniu i siwieniu. Mimo, że wciąż spora grupa Polaków nie odróżnia (lub jest to jej obojętne) szamponu od żelu pod prysznic, produkty te utrzymują sie na rynku. Wśród kosmetyków dla mężczyzn nie znajdziemy, co prawda, takiej pozycji jak szampon do włosów kręconych (te serie skierowane są przede wszystkim do kobiet - dowiedz się więcej ), ale wobec rozwijających się potrzeb pielęgnacyjnych klientów płci męskiej, być może w niedługim czasie będą one dostępne. Zasadnicze pytanie dotyczy skuteczności takich szamponów. O ile obecność lub brak łupieżu możemy zauważyć po jakimś czasie stosowania specyfiku o tyle uwidocznienie efektu cieniowania włosów może mieć bardziej charakter czysto psychologiczny.

Nie możesz się doczekać kolejnych ciekawych wątków na ten temat? Mamy do Ciebie fantastyczną nowinę - kliknij azjatyckie kosmetyki w ten link i ciesz się czytaniem.

Dziś większość wiodących marek na polskim rynku poszła w kierunku różnorodności produktu.
przejdź do
Author: Anne Swoboda
Source: http://www.flickr.com
Czy to popularne tzw. szampony loreal czy też inni producenci, wszyscy prześcigają się w prezentowaniu nowości i uskutecznianiu swoich towarów. W każdym z poszczególnych rodzajów szamponów czy odżywek znajdziemy inny zestaw dodatków roślinnych takich jak wyciąg z aloesu, pokrzywy, a nawet baobabu, wiąże się to z tym, że każdy z nich ma nieco odmienne działanie. Od wieków rośliny służyły człowiekowi do celów leczniczych i ta ich funkcja pozostaje niezmienna do teraz.

Jeśli taki tekst Cię zaabsorbował, to bez zwłoki wejdź na ten odnośnik - ta unikalna strona internetowa (http://optegra.com.pl/Zabiegi/Choroby-oczu/Jaskra/Co-to-jest-Jaskra) zapewne także okaże się dla Ciebie wartościowa!

Dodatkowo firmy wykorzystują je do procesów pielęgnacyjnych. Wyciągi z roślin działają jednak bardziej na skórę głowy niż na same włosy, bardziej skuteczny jest tu raczej proces nawilżenia tej części ciała człowieka. Poza tym spory wpływ na to jak wyglądają nasze włosy ma to jak sie odżywiamy. Jeśli nasza dieta jest właściwa, nasz organizm będzie skuteczniej funkcjonował i wyglądał. Jest to bardzo istotne w przypadku farbowania czy trwałej ondulacji, czyli procesów podczas których narażamy włosy i skórę głowy na działania silnych środków chemicznych. W takich przypadkach stosowanie odpowiedniej diety jak i kosmetyków jest wysoce zalecane. Nie ma znaczenia czy to będą szampony loreal czy inne specyfiki do pielęgnacji, ważne by osoba, która je stosuje odczuwała efekt tych zabiegów. Należy pamiętać, że oprócz tego, że ludzie maja różnego rodzaju włosy (cienkie, grube, kręcone, proste itd.), to każdy z nich może odmiennie reagować na dany produkt. Dlatego nie wszystko co jest skuteczne u jednej osoby przyniesie taki sam efekt u drugiej. Ważne aby wybierane przez nas środki kosmetyczne nie były używane na zwierzętach oraz by nie miały w sobie szkodliwych parabenów i, jak najbardziej, aby pochodziły ze wiarygodnego źródła.Najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najlepsze, a sprawdzone sposoby szkodzą najmniej. Przy wyborze kosmetyków pielęgnacyjnych najłatwiej zwrócić się z prośba o poradę do eksperta, należy pamiętać tez o właściwej diecie i zdrowym rozsądku.

Tags: kosmetyki, producent, produkt, towar