Różne metody jedzenia kolacji

Posted on 02/10/2019 5:36pm

W tradycji polskiej silnie zakorzeniony jest zwyczaj jedzenia trzech dań w ciągu dnia. Najbardziej obfitym i kalorycznym z nich jest zazwyczaj obiad. Raczej często także jada się dodatkowe posiłki w postaci drugiego śniadania czy podwieczorku. Ostatnim posiłkiem przed snem jest kolacja, jadana przez różnych ludzi o różnych porach. Ogólnie zaleca się, by kolacji nie spożywać zbyt późno, ponieważ może to mieć zły wpływ na trawienie i generalnie działanie układu trawiennego. Poza tym nocne podjadanie może także w prosty sposób doprowadzić do gwałtownego zwiększenia się wagi ciała. Pomimo tego kolacja jest ogromnie istotnym elementem dnia, także wtedy, gdy połączona jest z obiadem i jada się ją późnym popołudniem. Wygląd tego posiłku zależy od rozmaitych czynników. Na przykład w różnych rodzinach na kolację spożywa się odmienny rodzaj dań.


kolacja
Author: Hotel Zamek Lubliniec
Source: Hotel Zamek Lubliniec
Romantyczna kolacja

Charakterystycznym rodzajem posiłku spożywanego we dwoje jest kolacja we dwoje, która może być jedzona w różnych miejscach i okolicznościach. Posiłek ten oparty jest na bliskiej atmosferze i udziale ludzi połączonych uczuciem. Posiłek taki często również określany jest jako kolacja przy świecach, ponieważ światło świec od najdawniejszych czasów niezwykle korzystnie wpływało na uzyskanie bliskiego, intymnego nastroju. W kwestii potraw, to zwykle stawia się na dania, zaliczane przez większość osób do dań romantycznych. Może to być na przykład spaghetti z mięsem, może to być również sałatka. Ogólna zasada nie istnieje, wszystko uzależnione jest od chęci uczestników.


Z jakich źródeł czerpać inspiracje?

kolacja
Source: http://prezentokracja.pl/
Różnorodne przepisy na kolacje, i te we dwoje, i te spożywane w domach w gronie rodzinnym, można odszukać w wielu źródłach. Aktualnie bez wątpienia najpopularniejszym z nich jest sieć WWW. Na stronach internetowych znajduje się bardzo dużo przepisów na rozmaite dania, często instrukcje przedstawione są w sposób bardzo jasny i przystępny. Czasami także można odszukać przepisy w formie filmu wideo, dzięki czemu można dokładnie zobaczyć sposób przygotowywania określonego dania (testuj przepisy na zdrowe kolacje). Nadal także przepisy na potrawy zamieszczane są w różnego rodzaju gazetach, głównie w czasopismach kobiecych. Popularne są także rozmaite telewizyjne programy o gotowaniu.

Tags: kalorie, kolacja, Przepis, atmosfera, intymność, uczestnik