Przyjęcie dla przyjaciół - w ogródku czy też w domu z pysznymi potrawami

Posted on 08/03/2021 7:29am

Zapraszając najbliższych do własnego mieszkania nie można zapomnieć o podaniu smacznego posiłku oraz napojów. Grono przyjaciół zdecydowanie lepiej będzie się bawić jeżeli rozmowie będą towarzyszyły przekąski. Jeśli nie posiadamy zbyt dużego talentu do gotowania możemy skorzystać ze stron w sieci z przepisami.

W mieszkaniu czy w ogródku?

Organizując spotkanie z najbliższymi dobrze wziąć pod uwagę żywnościowe wymagania gości. Dużą gafą będzie przygotowanie tylko takich posiłków, których odwiedzający nie może zjeść na przykład z powodu uczulenia. Warto jest wcześniej zapytać czego nie chcą lub nie mogą spożywać nasi goście bądź czy możemy proponować im alkoholowe drinki. Zimową porą i późną jesienią nie ma zbyt dużego wyboru co do miejsca usytuowania znajomych, gdyż na zewnątrz panują ujemne temperatury. W lecie i na wiosnę mamy duże pole do działania. Możemy przyjąć przyjaciół w mieszkaniu, na tarasie czy też w ogródku. Warto zainwestować w dobrego grilla aby móc się cieszyć pysznymi potrawami w ogrodzie.Przyjęcia na łonie natury

Author: Fotolia
Source: Fotolia
Grillowanie jest jedną z lepszych form przygotowywania dań. Produkty nie nasiąkają tłuszczem z patelni, ani nie są pozbawiane mnóstwa wartościowych substancji jak w przypadku długiego gotowania. Jedyną wadą takiego sposobu gotowania jest dym, który podczas stosowania grilla węglowego czasami może przeszkadzać i za mocno zmieniać zapach dań. By posiłek nie był zbyt tłusty i ciężki możemy urozmaicić posiłek innymi daniami. Sałatka do grilla ze świeżych owoców będzie idealnym sposobem by zrównoważyć posiłek. Również grillowane owoce można przyrządzić tak, żeby potem zaserwować je w formie deseru. Z grillowanych warzyw może zostać stworzona smaczna i aromatyczna sałatka do grilla.

Kiedy nie ma ładnej pogody

Jeżeli nie mamy szansy by zaprosić gości do ogródka z powodu warunków atmosferycznych czy też dlatego, że przebywamy w mieście, możemy tak samo smacznie przyjąć znajomych w domu. Makaron ze szparagami , zupa-krem, czy też własnej roboty pizza będą idealnymi potrawami na późne zimowe przyjęcia. Jeśli wolimy nie podawać ciepłych i czasem pracochłonnych dań możemy zrobić proste i szybkie przekąski. Goście na pewno będą zadowoleni z sałatek lub mini kanapek.

Każdy posiłek to świetna okazja aby pokazać talenty kulinarne i spędzić czas w miłym towarzystwie znajomych. Organizując przyjęcie warto o tym pamiętać i również zachęcić innych do pomocy.

Po przejrzeniu powyższego wpisu nęci Cię, żeby napisać na tej witrynie jakieś komentarze o nas (http://www.boxkitchen.pl/catering-z-dowozem-do-domu-krakow/)? Nie zwlekaj! Nawet najmniejsza ocena będzie dla nas istotna.

Kilkuosobowe gotowanie to świetna rozrywka dla osób w każdym wieku.

Tags: drinki, smak, pizza, posiłki