Poznaj naturalne metody walki z częstymi dolegliwościami!

Posted on 05/02/2020 8:07am

Leki i suplementy diety zażywamy obecnie w ogromnych ilościach. Reklamy, często tylko na pozór efektywnych preparatów, atakują nas ze wszystkich stron. Często występujące problemy zdrowotne można jednak często pokonać domowymi środkami.

powiększenie - zdrowie
Author: alex and mac
Source: http://www.flickr.com
Ból głowy to problem, którą zna niemal każdy z nas. Szczególnie trudne do zniesienia są migreny. Zastąpić lek przeciwbólowy, lub wzmocnić jego efektywność, na pewno może masaż karku. Przeciwbólowo działa wyciąg z kory wierzby oraz złocienia maruna. Podobno efektywny jest również masaż (ból w barku) dużych palców u stóp. Korzystnie w walce z bólem głowy mogą zadziałać ćwiczenia relaksacyjne i rozciągające. Musimy postawić na pilates czy yogę. Pomocna będzie odprężająca, gorąca kąpiel. Wypada podkreślić, że powinniśmy posiadać olejek lawendowy, różany, miętowy czy rumiankowy. Można spokojnie wykorzystać je w trakcie masażu. Kwestia jest dużo trudniejsza w przypadku migreny. Zwykle nie da się jej przetrwać bez leków przeciwbólowych. By złagodzić jej objawy dobrze jest zastosować chłodne okłady na czoło, które zresztą są bardzo pomocne w razie niemigrenowego bólu głowy. Warto usunąć źródła światła, przyjąć pozycję leżącą w cichym, ciemnym miejscu. Powinnyśmy dbać o dietę, unikać stresu, czerwonego wina.

Często występującym się problemem zdrowotnym jest zapalenie pęcherza moczowego oraz zwyrodnienie stawów. Jeżeli chodzi o zwyrodnienie stawów to powinno się zdecydować się na ruch. Spacery, pływanie będą oddziaływać korzystanie na organizm. Osoby, borykające się z otyłością muszą pozbyć się zbędnego balastu kilogramów. Zbyt duże obciążenie stawów jest niebezpieczne. W diecie nie powinno zabraknąć białka. Osoby cierpiące na zapalenie pęcherza moczowego powinny postawić na nasiadówki w naparze z rumianku, igliwia oraz bądź dziurawca i krwawnika.

Czy zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej uszkodzenie rdzenia kręgowego rehabilitacja i przeglądnij tam następne zajmujące wpisy. Nie ociągaj się!

Czasami wskazane jest wykorzystanie termofora oraz picie napojów moczopędnych.

Tags: oko, stres, suplementy diety, świat, życie