W jaki sposób leczą pijawki?

Posted on 10/11/2022 7:16am

Pojęcie medycyny alternatywnej w Polsce jest cały czas kontrowersyjne. A przecież akupunktura, która w naszym kraju traktowana jest jako metoda alternatywna, w Chinach uważana jest za tradycyjną i konwencjonalną. Jeszcze niedawno podobnie było z leczeniem pijawkami. Pacjent, który informował w czasie wizyty lekarskiej o zabiegu hirudoterapii często spotykał się z ironicznym komentarzem.


Apteka symbol
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach sytuacja ta nieco uległa zmianie, szczególnie, że leczenie pijawkami w wielu krajach (np. Niemczech, Szwajcarii) uważane jest za zabieg leczniczy. Poza tym, zabieg wykonywany jest równolegle z tradycyjnym leczeniem. Aktorzy, celebryci korzystają z zabiegów z wykorzystaniem pijawek leczniczych które często gwarantują bardziej spektakularne efekty pod kątem zdrowia jak również w kosmetyce i płacą za to po kilkaset dolarów za jeden zabieg.

Ten proponowany artykuł (https://mslegit.pl/windykacja-naleznosci-wroclaw/), który widzisz, pokieruje Cię do ważnych materiałów na przedstawiany temat - przeczytaj również inne artykuły zawierające równie trzymające w napięciu posty.Stosowanie pijawek nie jest nowością. Nasi przodkowie twierdzili, że wysysają z człowieka złą krew, więc samopoczucie po nich jest tak dobre. wywierały wpływ na wiele schorzeń i przypisywano im zbawienną moc. Tym bardziej, że pijawki wydzielają endorfiny, co wpływa na lepszy nastrój po zabiegu. Człowiek jakiś pogodniejszy, ma więcej energii. Nic więc dziwnego, że pijawki stają się ponownie modne.

Gdzie szukać informacji o tej metodzie leczenia? Najszybciej w internecie, wpisując w wyszukiwarce interesujący nas temat, czyli: jak leczą pijawki ? Dobrym źródłem informacji są też krewni czy przyjaciele. Dobrze jest zasięgnąć porad czy znają dobry gabinet albo mają dobre zdanie o osobie, która stawia pijawki. A powinniśmy się odważyć gdyż lista przypadłości leczonych pijawkami jest imponująca i obejmuje: żylaki i zakrzepowe zapalenie żył, hemoroidy, procesy starzenia, trudno gojące się rany, niedokrwienie kończyn dolnych, choroby i bóle serca i wiele, wiele innych.


Klinika leczenia niepłodności
Source: www.gyncentrum.pl
Hirudoterapeuci przekonują, że stosować pijawki nawet wtedy, gdy nic człowiekowi nie dolega. Lub wydaje mu się, że, że nic mu nie dolega. Pacjenci mogą nic o chorobie nie wiedzieć, a pijawka się „dowie” błyskawicznie i przypadłość wyeliminuje, zanim ta zdąży się ”odezwać”.

Tags: zabieg, akupunktura, człowiek