Parę przykładowych informacji o sprzęcie ortopedycznym i medycznym, używanym w przypadku różnych urazów i chorób.

Posted on 24/11/2018 9:15pm

Każdy z nas pewnie by chciał do późnego wieku móc chodzić bez problemów, bez konieczności stosowania jakiegokolwiek wsparcia. Lecz nie zawsze jest to możliwe. Niekiedy pojawiające się schorzenia powodują pewne ograniczenia w możliwościach chodzenia się, a czasami jest to rezultatem jakiś kontuzji czy urazów. W wielu przypadkach dzięki odpowiedniej rehabilitacji można całkowicie powrócić do formy, jednak będzie to często wymagało od pacjenta dużo ciężkiej pracy i wysiłku.
A że różnego rodzaju urazy mogą się przytrafić w dowolnym wieku, to też sprzęt do rehabilitacji musi być dostosowany do tego. W młodości najczęściej pojawiają się zwichnięcia i złamania - dzieci lubią ryzykować i niekiedy brakuje im nieco szczęścia, czego skutkiem są różnego rodzaju zwichnięcia i złamania.

Jeżeli nie wiesz, w którym miejscu znaleźć potrzebne Ci informacje, to kliknij ten odnośnik. Naprawdę zalecam ten serwis (https://www.ortoshop.pl/stabilizatory-kolana-cat-30) każdemu, kto chce mieć nietuzinkowe źródło informacji.

Częstymi pacjentami sklepów ze sprzętem ortopedycznym są także sportowcy. W wielu dyscyplinach ryzyko urazów jest całkiem spore, a będą tu dominować dwa najpopularniejsze sporty, to znaczy narciarstwo i piłka nożna, to właśnie przy nich będzie się pojawiać najwięcej kontuzji wymagających dłuższego leczenia.
kule
Source: www.foter.com
Włożenie ręki czy nogi na kilka tygodni w gips - www.medimix.pl/gips-modelarski-dentystyczny/ znacznie może utrudnić życie, ale dzięki odpowiednim przyrządom jest możliwe w miarę normalne funkcjonowanie. Jeśli jest unieruchomiona noga niezwykle przydatne są kule łokciowe. O ile ktoś ma wystarczająco wytrzymałe ręce, to dzięki takim kulom będzie mógł się jakoś przemieszczać. Kule sprzedawane są w rozmaitych odmianach i rozmiarach, dzięki czemu da się je dostosować do wzrostu i sylwetki chorego.

Może Cię zainteresować - chodzik rehabilitacyjny


Mają też różne możliwości ustawiania podpórki i obejmy, co także pozwoli na kupienie jak najlepiej pasującego modelu. Za to po ściągnięciu gipsu niezbędna będzie dobrze przeprowadzona rehabilitacja, żeby długo unieruchomiona kończyna z powrotem mogła zacząć pracować. Podczas rehabilitacji najbardziej istotne są odpowiednio dobrane ćwiczenia, jakie mają za zadanie wzmocnić długo nieużywane mięśnie. Warto również się wspomóc odpowiednimi sprzętami, tu jednym z najpopularniejszych są piłki rehabilitacyjne.

Doczytaj - Sklep Amplio

Tags: Pacjent, chory, kontuzja