Osoby, które dość długi czas są bezrobotne, często popadają w depresję oraz nie widzą dla siebie żadnej nadziei na wyjście z rozpaczliwej sytuacji

Posted on 29/12/2020 3:50pm

Zazwyczaj, kiedy przez dłuższy czas nie możemy znaleźć pracy, to popadamy w pewne odrętwienie i nie dowierzamy, że cokolwiek w naszym życiu zmieni się na lepsze.
Musimy wtedy umówić się na spotkanie ze specjalistom, który pomoże nam zmienić nasze życie.


wczasy
Author: Paul Arps
Source: http://www.flickr.com


osoby bez zatrudnienia z reguły stoją na stanowisku, że czują się pozostawione samymi sobie.

Czy masz chęć głębiej zbadać opisywany na tej stronie problem? Jeśli tak, bez obawy kliknij tutaj, żeby zobaczyć więcej ciekawostek (https://sklep.labempire.com.pl/)!

Czują się fatalnie, ponieważ wiedzą, że są w stanie pracować. Zaczynają popadać w przeróżne stany przygnębienia, ponieważ uważają się za mniej wartościowe osoby, niż ich zatrudnieni gdzieś krewni oraz przyjaciele. Takiej osobie trzeba pomóc i nie chodzi tu wyłącznie o regularne wręczanie zasiłku. Należy polecić takiej osobie, żeby umówiła się na spotkanie z fachowcem, który pomoże spojrzeć na brak zatrudnienia nie jak na wstydliwą kwestię, ale jak na szansę. Doradca zawodowy to ktoś, kto pomoże nam w kilku sprawach, też psychologicznych (chociaż nie jest stricte psychologiem), gdyż pomoże nam znowu uwierzyć w siebie. Doradca zawodowy ma biuro przy każdym WUP. Możemy umówić się z nim na spotkanie. To on zrobi różne testy i pogada z nami o zainteresowaniach. Po tej rozmowie pomoże nam skonkretyzować predyspozycje zawodowe. Może okazać się, że totalnie zechcemy zmienić drogę kariery.
Do tego będą nam niezbędne przeróżne szkolenia, na które również będziemy mogli chodzić z polecenia urzędu. Doradca zawodowy pomoże nam także stworzyć CV i przygotować się na rozmowę o pracę.

Tags: czas, życie, testy, osoby