Opieka długoterminowa nad osobami cierpiącymi na nieuleczalne choroby

Posted on 24/12/2022 8:03am

Opieka długoterminowa nad kuracjuszami cierpiącymi na nieuleczalną chorobę oznacza sprawowanie opieki medycznej nad wszystkimi osobami, które cierpią na jakąś nieuleczalną chorobę. trzeba zaznaczyć, że nie muszą znajdować się już w stanie terminalnym, a co za tym idzie opieka długoterminowa nie musi oznaczać opieki hospicyjnej, ale po prostu dozór nad chorymi żyjącymi z taką chorobą, o której można powiedzieć, że jest nieuleczalna i współczesna medycyna może jedynie łagodzić jej objawy.
Wobec tego nawet nie wszystkie osoby chore zdają sobie sprawę z tego, że są leczone na zasadzie opieki długoterminowej, ponieważ chodzą każdego dnia do pracy, uczą się, składają przysięgi ślubne i jedynie przyjmują przez cały czas jakieś leki i chodzą do medyka po recepty albo w momentach zaostrzenia stanu swojego zdrowia. Zdarza się nawet, że muszą przez jakiś czas przebywać jedynie w swoim pokoju i korzystać z usług pielęgniarskich, ale po zakończeniu tego trudnego dla siebie okresu leczenia powracają znowu do w miarę przewidywalnego życia.


holisticcare.pl/uslugi-opiekuncze/
Author: merec0
Source: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Śledząc, na co dzień działalność naszych przychodni można powiedzieć, że niestety, odsetek pacjentów objętych opieką długoterminową wciąż wzrasta, co jest niepokojącym zjawiskiem, jednak z drugiej strony, stwarza nowe miejsca pracy dla pielęgniarek, których coraz większa liczba zajmuje się opieką sprawowaną nad pacjentem w jego mieszkaniu własnym. Do takich sytuacji dochodzi we wszystkich zakątkach Polski, również we wrocławiu, gdzie można zauważyć wzrost osób chorych zainteresowanych opieką pielęgniarską. Usługi pielęgniarskie świadczone są przez specjalnie przeszkolony personel medyczny pod postacią sióstr, które mają papiery na to, żeby pobierać krew i inne materiały do badań laboratoryjnych, załączać kroplówki i podawać medykamenty w prywatnych pokojach osób nieuleczalnie chorych (dalej o usługach pielęgniarskich).


Jedne z takich usług świadczone są bez przerwy już do końca życia kuracjusza, a pozostałe są przerywane przez momenty, podczas których pacjent jest w stanie korzystać z opieki medycznej w przychodni specjalistycznej albo jeździć do jakiegoś zamkniętego ośrodka opieki medycznej, gdzie poddawany jest kuracji i obserwacji.

Tags: medykamenty, medycyna, osoby