Najskuteczniejsze metody leczenia różnych wad oczu

Posted on 08/01/2020 8:24am

Zez jest wadą wzroku, która może efektywnie utrudnić życie w wielu sferach. Specyfika tej choroby polega nie na wadzie soczewki czy rogówki jak w innych wadach oczu, lecz na osłabieniu mięśni oka. Osoby cierpiące na tę przypadłość mogą napotykać kłopoty w grze w siatkówkę, kierowaniu samochodem, a nawet w niektórych zawodach – na przykład w operowaniu maszynami.


Wybór najefektywniejszej metody leczenia okulistycznego częstokroć nie należy do banalnych zadań, lecz dzięki znacząco szybkiemu rozwojowi medycyny mnóstwo chorób, jakie były ciężkie do uleczenia, są możliwe do wyleczenia. Zez może być wyleczony, w zależności od jego typu i pochodzenia, dostosowanymi do tego okularami oraz ćwiczeniami, lecz najszybszym a, także najskuteczniejszym zabiegiem jest operacja zeza. Dotyczy to również okulistyki. W nowym tysiącleciu dużo chorób oczu da się leczyć skutecznymi, nowoczesnymi metodami.


oko
Author: Eivind Sorgenfryd
Source: http://www.flickr.com
Czasy, gdy tradycyjne operacje chirurgiczne były przeprowadzane w okulistyce, pomału przechodzą do lamusa.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę u źródła odnoszące się do archiwum zbliżonych artykułów. Są one opublikowane na innym tego rodzaju serwisie - zobacz je.

Teraz znacznie bardziej precyzyjnym narzędziem są doskonałe lasery do chirurgii i mikrochirurgii, jakie pozwalają na dużo lepszą precyzję, co z oczywistych względów ma znaczenie w jakości leczenia. Możliwa jest za pomocą tej metody terapii chociażby operacja zeza (przykłady zabiegów), lecz także zaćmy, leczenie rogówki, a nawet leczenie dalekowzroczności i wad nietypowych. Zez może mieć dużo przyczyn, dlatego jest dzielony na kilka typów. Zez ukryty to typowy brak równego udziału mięśni oka – najczęściej w takim wypadku jedno oko ma słabsze mięśnie i czasami „nie nadąża” za silniejszym okiem. Ponieważ zez ukryty może następnie zmienić się w jawny zez, operacja zeza jest na ogół wskazana (link do strony z zabiegami). Z kolei zez towarzyszący to najczęściej spotykany typ tej choroby – jego przyczyną jest odchylenie osi jednego oka.

Jeżeli musisz bezzwłocznie znaleźć analogiczne materiały dotyczące tego problemu, zobacz dodatkowe info (https://www.restylane.com/pl/zabiegi-odmladzajace) na innej tego typu stronie.

Typowy przykład tego typu zeza to poruszanie się gałek ocznych w jednakowym kierunku, lecz ze niezmiennym odchyleniem oka. Jest to wywołane zaburzeniem osi oka.


Do następstw źle leczonego zeza należy przede wszystkim brak widzenia stereoskopowego (czyli w miejsce całego obrazu – dwa nakładające się na siebie obrazy), a także niedowidzenie jednego oka jak również słaba ocena odległości, a w razie zeza towarzyszącego nawet zanik zdolności widzenia. Współcześnie najlepszą metodą wyleczenia zeza jest laserowa operacja wzroku. Ma ona w nowym tysiącleciu dużo zalet – jest nie jedynie o wiele bardziej precyzyjna niż operacje mechaniczne, lecz również ma mniej potencjalnych komplikacji. W przypadku używania najnowszych laserów odsetek komplikacji u pacjentów jest mniejszy, niż 1%, niezbyt często także zdarza się potrzeba operacji dodatkowego.

Tags: rogówka, metody leczenia, Zez