Najbardziej nowoczesne i mało inwazyjne metody terapii wad wzroku

Posted on 20/06/2018 7:29am

Wzrok to ogromnie znaczący zmysł. Dzięki niemu możemy się bez ograniczeń poruszać, czytać. Zaniedbane schorzenie oczu może w dużym stopniu obniżyć niezależność.




płótno - zdrowie
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com


Pierwsze oznaki to przeważnie gorsze, zamglone widzenie, cyfry w druku się zamazują. Niezwłocznie powinniśmy się udać w wtedy do lekarza okulisty. Laserowa korekcja wzroku przywróci przyjemność życia. Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, oraz zestawienia tych wad poprawia wiązka lasera. Więcej szczegółów- różne rodzaj laserowej korekcji .Istotą zabiegu laserowej korekty uszkodzeń wzroku jest precyzyjne ukształtowanie układu rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do oka promienie lasera były koncentrowane na siatkówce i kreowały wyrazisty obraz.


Każdego roku powstają coraz to nowocześniejsze i mniej inwazyjne sposoby leczenia. Ortokorekcja to nieinwazyjna procedura korekcji drobnej i przeciętnej krótkowzroczności, oraz małego astygmatyzmu. Szczegóły: zobacz soczewki ortokorekcyjne Soczewki ortokeratologiczne to soczewki (http://www.optyk.wroc.pl/soczewki-kontaktowe/) sztywne gazoprzepuszczalne, jakie użytkowane są tylko podczas snu. W czasie, gdy pacjent śpi, pod działaniem indywidualnie przystosowanej soczewki następuje kształtowanie rogówki tak, ażeby podczas dnia nie były potrzebne okulary. Soczewki ortokeratologiczne mogą wykorzystywać zarówno najmłodsi jak i dorośli. Soczewki (http://rajsoczewek.pl/soczewki-jednodniowe) ortokorekcyjne mają odwróconą geometrię, tworzącą się z paru stref o przeróżnych krzywiznach. Skonstruowane są z materiału o wysokiej przepuszczalności, który zapewnia właściwą transmisję tlenu do rogówki.




Każdy kto dobrze widzi nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele schorzeń dotyczy oczu. Znikome z pozoru trudności ze wzrokiem mogą sygnalizować poważne schorzenia oczu.

Tags: choroby, Objawy, konie