Masaż ciała wykonywany przez fizjoterapeutę jest panaceum na wszystkie bolączki

Posted on 22/06/2018 1:11am

Masaż całego ciała jest jednym z zabiegów leczniczych wykonywanych u fizjoterapeuty oprócz rozmaitych ćwiczeń i naświetlań. Naświetlania sprawdzają się po złamaniach kończyn - przykładowo po złamaniu ręki w odcinku łokciowym i kilkutygodniowym noszeniu jej w gipsie, naświetlania mogą wspomóc proces rehabilitacji. Oddziałują one bowiem rozgrzewająco na kości, a w ten sposób ręka jest bardziej swobodna i można wykonywać nią najróżniejsze ćwiczenia , które mają na celu przywrócić jej pełną sprawność.

rehabilitacja
Source: http://sxc.hu/
Naświetlania są pomocne także w sytuacji pojawiania się bólów kręgosłupa związanych z przebiegiem rozmaitych chorób lub spowodowanych wypadkiem komunikacyjnym, w czasie którego któryś z odcinków kręgosłupa uszkodził się - użyteczna strona. Dobrym wsparciem dla wykonywania naświetleń kręgosłupa jest jego masaż wykonywany przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Wprawdzie rozmaitego rodzaju masaże realizowane są w różnego typu salonach kosmetycznych i salonach masażu, jednakże fizjoterapeuta robi masaże typowo lecznicze, które rzeczywiście mogą pomóc przy bólach kręgosłupa. Warto wspierać je przez ćwiczenia fizyczne.Rozmaitego typu ćwiczenia fizyczne mogą być wykonywane zarazem w domu, jak i na salach ćwiczeń znajdujących się w różnych przychodniach, por. http://www.rehafit.org/o-nas. Najbardziej polecane jest wykonywanie ćwiczeń fizycznych pod okiem fizjoterapeuty. Będzie on mógł dopasować zestaw ćwiczeń do istniejącego urazu. Najczęstsze są rzecz jasna ćwiczenia kręgosłupa, ale również ćwiczenia poszczególnych kończyn, mięśni i stawów. Oprócz masażu pleców fizjoterapeuta wykonuje również masaż poszczególnych kończyn i szyi.

salon masażu
Author: Bosque Village
Source: http://www.flickr.com
Ważne jest, aby po tego rodzaju masażu pacjent nie wyziębiał się, lecz od razu udał się do domu i tam podtrzymywał rozgrzewający efekt masażu. W ten sposób taki masaż będzie jeszcze bardziej skuteczny, a jego efekty będą odczuwalne na dłużej. Dobry fizjoterapeuta będzie potrafił również nauczyć swojego pacjenta, jak może on masować sobie samodzielnie kolana, czy plecy. Przekaże mu także książeczkę z wykazem najróżniejszych ćwiczeń, a nawet spotka się z bliskimi pacjenta aby pouczyć ich, jak mogą wspierać postęp rehabilitacji u członka swojej rodziny.

Tags: kręgosłup, ćwiczenia, Pacjent