Leki z domowej apteki na dziecięce choroby. Jak szybko pomóc maluszkowi odzyskać zdrowie?

Posted on 12/01/2021 10:52am

Naszym maluchom może doskwierać dość sporo dolegliwości, lecz można im ekspresowo zaradzić mając w zanadrzu kilka bardzo dobrych sposobów. Od razu dobrze jest podać środki ziołowe, użyć olejków eterycznych, zaparzyć napary z ziół, a w drugiej kolejności sięgnąć po lekarstwa apteczne.

herbata ziołowa
Author: ESSIAC®
Source: ESSIAC®
Na początku należy rozstrzygnąć, co stało się powodem złego samopoczucia dziecka. Zarówno na problemy ze strony przewodu pokarmowego, jak i ból głowy czy na lekką gorączkę można podać preparaty ziołowe. Działają łagodnie na ciało, więc potrzebują więcej czasu na działanie i zwalczanie dolegliwości, lecz warto poczekać, mając na uwadze wrażliwy żołądek dziecka i konsekwencje zażywania leków aptecznych. () Przy podawaniu ziołowego medykamentu dziecku na częste dolegliwości dziecięce, trzeba zacząć od małej dawki. Trzeba obserwować malucha, jego reakcje na konkretny produkt lub ich połączenie. Dolegliwości dziecięce mogłyby być leczone dzięki preparatom ziołowym, lecz wymaga to obserwowania połączonego z dobrym osądem. Zwykle naturalne produkty, jak wyciągi z roślin o działaniu leczniczym są dość dobrze przyswajane przez maluchy, lecz należy zachować czujność. Przecież to także swego rodzaju leki. W problemach żołądkowych możemy podać napar z dziurawca, na stan przedgrypowy herbatkę z lipy i malin. W przypadku ogólnego osłabienia organizmu – połączenie różnych ziół. Na reakcję alergiczną sprawdzi się olej z czarnuszki i mlecz. W przeziębieniu czy bólu głowy można też zastosować inhalację z olejkami eterycznymi (lawenda, olej sosnowy), a na osłabienie wiosenne aromaty cytrusowe.krople dla dzieci
Author: Lehning
Dobrze jest także delikatnie skropić rant poduszki albo kołdry, by usprawnić oddychanie (jonizator tp-9a) i wprowadzić dzieci w dobry nastrój.

Czy w kontekście prezentowanej kwestii masz więcej pytań? (http://www.gabinetpsychologiczny.sos.pl/) Jeśli tak, kliknij ten odnośnik - to nie powinno za nic umknąć Twojej uwadze.

Przyzwyczajenie do zapachu danego olejku pomoże w radzeniu sobie z różnymi sytuacjami, jak spanie u kogoś, wizyta w szpitalu. Przyjemny, znajomy aromat przyniesiony z domu zredukuje stres z tym związany i ułatwi zasypianie.

Naturalne medykamenty cieszą się teraz sporą popularnością, ponieważ ich podawanie może być bezpieczniejsze i rodzice mają poczucie, iż rzeczywiście leczą, nie faszerując równocześnie dzieci dodatkowymi substancjami z leków z apteki. Nie wiesz gdzie zamówić takie produkty, wejdź tutaj: Allecco apteka.

Tags: dziecko, olejki, olejki eteryczne, preparaty ziołowe