Leczenie przeciwbólowych na własną rękę – czy aplikowanie ich jest dla nas dobre?

Posted on 12/08/2020 8:00am

W przypadku migreny, przy całościowym przemęczeniu, w stresie albo w przypadku kłopotów z bezsennością, ludzie często zażywają różnego typu leki. biorą je, ponieważ są bardzo łatwo dostępne, możemy je kupić w drogerii, na stacji paliw, w kiosku albo dowolnym większym markecie. Weszło im to w krew i zamiast korzystać z łagodnych produktów albo metod naturalnych, jak aromaterapia lub muzykoterapia, odruchowo sięgają po tabletki.

relaks w naturze
Author: Bob Jenkin
Source: http://www.flickr.com
Niestety, ludzie nie poszukują przyczyny bólu i nie próbują jej zlikwidować, ale starają się stłumić ból popularnymi lekami przeciwbólowymi. Analogicznie ma się sprawa ze skutkami chronicznego stresu – zamiast chcieć przyciąć do minimum i postawić na silny odpoczynek, nie likwidują przyczyn swojego dyskomfortu i sięgają po używki. A co człowiek może dla siebie zrobić, aby zredukować przykre skutki życia w pośpiechu, codziennych dawek stresu i niezdrowego stylu życia? Kilka prostych zmian w życiu codziennym pomoże przywrócić balans.W pierwszej kolejności spróbujmy zupełnie odstawić leki przeciwbólowe. Na początku pewnie będzie trudno je czymś zastąpić, szczególnie kiedy mamy wyrobiony odruch sięgania po nie w każdej chwili, gdy tylko pojawia się ból. Nie nośmy żadnych środków przeciwbólowych przy sobie.

Widzisz u siebie niedosyt? Potrzebujesz dużo treści na ten temat? Dla nas to rewelacyjna nowina. Więc kliknij po więcej (https://apteka.sloneczna24.pl/cholinex-pastylki-do-ssania-32-sztuki.html) w ten link i gotowe.

Kiedy dopadnie nas nagły ból, łatwo będzie sięgnąć po nie do torebki, a przecież chodzi o coś innego. Warto mieć przy sobie woreczek lub rodzaj takiej poduszeczki nasączonej olejkiem eterycznym, który pomoże przy bólu głowy (lawenda, mięta, geranium, eukaliptus). Wyjście z pokoju (najlepiej na świeże powietrze) i wąchanie woreczka powinno przynieść ulgę. Można też nosić buteleczkę z mieszanką olejków przy sobie, by wmasować je w skronie przy silnym bólu. Zmęczenie po długim dniu możemy zmniejszyć podczas wieczornej kąpieli w wannie. Dobrze jest też dodać odprężające olejki do wody i włączyć elementy typu: muzykoterapia, gimnastyka, masaż, spacery lub medytacja - .

Połączenie różnych technik relaksacyjnych powinno przynieść pożądane efekty. Aromaterapia i muzykoterapia na pewno zdadzą egzamin również przy kłopotach z zasypianiem. Zwykle natłok codziennych spraw lub stres wynikający z niedokończonych rzeczy nie pozwala nam spokojnie zasnąć.

Zaciekawił Cię naszartykuł?! Przygotowaliśmy dla ciebie dodatkowe informacje, dlatego kliknij szczegółowy tekst w tym temacie.

Aby nie przewracać się z boku na bok, dobrze jest nasączyć poduszkę odrobiną olejku z lawendy oraz włączyć na przykład 20-sto minutową płytę ze spokojną muzyką. To pomoże się wyciszyć i przyspieszy zasypianie. Postarajmy się, by naszą pierwszą reakcją na pojawiające się problemy było sięgnięcie po naturalne, łagodne metody. Leki dostępne online to na pewno szybki i działający sposób na walkę z bólem, lecz wygramy ją tylko wtedy, gdy znajdziemy źródło tego bólu i sprawimy, że ono zniknie.

Tags: leki, ból