Laserowa korekta wad wzroku – z jakiej racji warto jest mieć na uwadze ten sposób?

Posted on 05/03/2021 8:15am

Nie każdy lubi nosić okulary i niestety nie każdemu one pasują. Co więcej ich noszenie często może nas ograniczać, np. podczas uprawiania sportu, soczewki z kolei nie nadają się dla wszystkich, szczególnie dla tych, którzy cierpią na schorzenie suchego oka. Dlatego świetnym wyjściem jest laserowa korekta wad wzroku, która pozwala ostatecznie zapomnieć o trudnościach z oczami. Na czym polega oraz jakie są jej plusy?
www.lexum.pl
Author: Vitali Ja
Source: http://www.flickr.com
Laserowa korekta jest przede wszystkim trwałą metodą, z tego powodu decyduje się na nią tak dużo ludzi. Polega na zastosowaniu wiązki lasera, dzięki któremu da się z maksymalną starannością wymodelować kształt rogówki oka (optegra.com.pl). Dzięki tym działaniom wpadające promienie świetlne w końcu będą tworzyć na siatkówce wyraźny, a nie, tak jak do tej pory – rozmazany obraz.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy artykuł, to sprawdź informacje (http://theomarvee.com/13-oferta), które też są na ten temat. Zawsze lepiej jest wiedzieć więcej.

Rzecz jasna konkretne parametry, podług których ustawiany jest laser, muszą być dostosowane do danego chorego, poddającego się zabiegowi. Odmienne są też metody działania w zależności od schorzenia, z jakim zgłasza się do kliniki chory – tak np. w przypadku krótkowzroczności konieczne jest spłaszczenie powierzchni rogówki, w dalekowzroczności zaś – jej uwypuklenie. Laserowa korekta, poza uwolnieniem od szkieł, ma również dużo innych plusów. Zaliczają się do nich bez wątpienia błyskawiczność jej przeprowadzenia, czyli kilkanaście minut. Zabieg w ogóle nie boli, co jest niebywale istotne dla osób obawiających się takich niedogodności. Podawane jest miejscowe znieczulenie, co chroni przed jakimkolwiek odczuciem dyskomfortu. Zabieg jest przeprowadzany w charakterze ambulatoryjnym, zatem pacjent nie zostaje w klinice, ale jest wypisywany niedługo po jego zrealizowaniu. Należy jeszcze dodać, iż korekta laserowa niesie ze sobą nadzwyczaj niewielkie ryzyko powikłań i szybko możemy powrócić do zwyczajnego życia.Narzędzie do badania wzroku
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na wyżej zaprezentowany zabieg, trzeba nade wszystko zyskać pewność, że laserowa korekta wad wzroku będzie przeprowadzana przez doświadczonych fachowców, przy użyciu nowoczesnych, sprawdzonych urządzeń - zobacz: więcej o tym. Niezbędne są też badania kwalifikacyjne, aby określić, jak zadziałać na rogówkę i jakie parametry lasera ustawić. Miejmy na uwadze to rozwiązanie, a już niedługo rozstaniemy się z okularami lub soczewkami i będziemy mogli cieszyć się rewelacyjnym wzrokiem.

Tags: okulary, Soczewki, laser, zabieg