Które przedmioty mają studenci na wydziale kosmetologia?

Posted on 27/01/2022 7:42am

Studia na kierunku dotyczącym kosmetologii to wydział, który ma na celu wykształcić fachowców, którzy będą zajmować się poprawianiem albo przywracaniem urody. Ten kierunek jest połączeniem m.


in. dermatologii, biologii molekularnej, bromatologii czy wielu innych gałęzi nauki.
chleb
Author: Connie Ma
Source: http://www.flickr.com


kosmetologia
Author: Tymbark
Source: Tymbark


Zdolności, które powinien mieć każdy kandydat, to umiejętności manualne, wyczucie estetyczne czy też komunikatywność. Bardzo ważne jest również to, aby osoba, która stara się o przyjęcie na tego typu wydział nie miała poważnej wady wzroku albo wady postawy. To ważne, ponieważ kosmetolog większość czasu będzie spędzał stojąc nad Pacjentem. Na pierwszym roku materiał składa się z tego typu przedmiotów jak m.in.: anatomia, histologia, chemia surowców kosmetycznych czy patofizjologia.


Na kolejnym roku z kolei dochodzą również przedmioty z dziedziny medycznej. Na finalnym, trzecim roku studiów licencjackich, słuchacze przygotowują się do obrony swej pracy dyplomowej, która jest złożona z części teoretycznej i części praktycznej (dla przykładu wykonanie zabiegu, przygotowanie kosmetyku). Słuchacz na wydziale kosmetologia przygotowywany jest również do takich prac jak: wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających, leczniczych, obsługiwanie sprzętów używanych w kosmetyce, wykorzystując projektowanie oraz stosowanie różnych preparatów kosmetycznych i rozpoznawanie czy charakteryzowanie typów cery.

Jeśli tematyka, która została zaprezentowana w tym tekście jest warta Twej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie (https://dommuzykaseniora.pl/mapa-dojazdu/).

Specjalizacje, które są proponowane na wydziale kosmetologia to m.in. zarządzanie w usługach kosmetycznych, SPA & wellness, żywienie w kosmetologii, podologia czy wizaż i stylistyka odnowa biologiczna.


Absolwent kosmetologii jest gotowy do zatrudnienia w salonie z kosmetykami, w gabinecie odnowy biologicznej, w przedsiębiorstwach perfumeryjnych, w placówkach naukowych, w jakich prowadzone są badania nad skutecznością kosmetyków, w szkołach kosmetycznych, różnych redakcjach pism o tematyce dotyczącej kosmetyków.

Tags: Odżywianie, czas, Pacjent, usługa