Każdy szef pragnie, aby jego podwładni byli perfekcyjnie wyszkoleni oraz fachowi

Posted on 08/03/2019 12:42pm

W naszym kraju mamy kilkanaście takich zawodów, które są związane z pewnym podwyższonym ryzykiem albo trzeba sobie w czasie wykonywania swoich zadań radzić często ze sporym napięciem.


Rzesza przedszkolaków śni o tym, by być oficerami lub policjantami, gdy będą już dorośli.
testy psychologiczne


zmiana pieluchy
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Nie zdają sobie jednak wtedy sprawy z tego, jak trudne są to profesje. By móc im podołać należy posiadać odpowiednie nastawienie i być silnym psychicznie. Najzwyczajniej w świecie należy posiadać pewne predyspozycje, nie tylko fizyczne, ale również psychiczno-społeczne. By przykładowo być przyjętym do szkoły oficerskiej trzeba zaliczyć testy psychologiczne. Identycznie jest w wojsku. To najmądrzejsze wyjście, ponieważ człowiek, który dostaje do użycia broń, nie może być nerwowy czy niezrównoważony. Byłoby to nazbyt niebezpieczne dla otoczenia. To samo dotyczy zawodowych kierowców. Są to mężczyźni, którzy za kółkiem spędzają mnóstwo godzin tygodniowo. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jeżdżenie bywa stresujące. Z tego powodu kierowca nie może być zbyt agresywny czy jak to się inaczej określa - "narwany". Dlatego i on powinien zaliczyć testy psychologiczne, by otrzymać licencję i móc pracować w zawodzie.
Jest grupa ludzi, którzy twierdzą, że powinno się rozszerzyć listę osób, które powinny przechodzić testy, żeby dostać prawo do wykonywania zawodu, gdyż świat wokół wydaje się być coraz szybszy i bardziej znerwicowany. Istnieje taka możliwość, że parlamentarzyści w przyszłości będą pracować nad takim projektem.

Tags: stres, szkoły, lekarz, kłopot