Każdy musi troszczyć się o zęby, czasami jednak należy przeprowadzić jakiś zabieg i wtedy potrzebne będzie zdjęcie RTG

Posted on 03/02/2022 7:57am

Ludzie niekiedy mają spore trudności z uzębieniem i wtedy zalecany będzie zabieg.


Jeden popsuty ząb, który trzeba leczyć, dla jednych będzie okropnym utrapieniem, a dla innych zdawałoby się być wybawieniem.


Morze Bałtyckie
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com


Mówimy o tych, którzy mają poważne trudności z zębami albo kośćmi szczęki. Są to także te osoby, które powinni wyrwać zęby mądrości, ponieważ źle rosną lub nie nie ma na nie miejsca, by się normalnie wyrzynać. Często muszą oni zgłosić się do chirurga. Zapewne zaleci on zabieg. Aby to jednak uczynić potrzebny będzie mu pantomogram, czyli panoramiczne zdjęcie naszej szczęki. Widoczne są na nim wszystkie zęby, korzenie oraz kości żuchwy. Pozwoli ono zrozumieć chirurgowi, jak należy będzie przeprowadzić zabieg i gdzie dokładnie leży problem. Zdjęcie jest bezbolesne i zrobienie go zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. Prawda, jest pewna dawka promieniowania i z tego powodu zdjęcia nie powinny być robione kobietom w ciąży.

Wiedz, że masz możliwość odnaleźć dane na ten wątek, więc kliknij w link i przeczytaj tu (https://www.margaretka-swietokrzyska.pl/pl/219/Dieta-warzywno-owocowa) wiadomości, które są Ci niezbędne.

Również osoby, które chcą założyć aparat ortodontyczny, żeby mieć proste zęby, muszą wcześniej zrobić tego typu zdjęcie. Wskaże ono lekarzowi, który rodzaj aparatu powinien zaoferować pacjentowi. Niektórzy mogą się bać wykonania tego typu zdjęcia, ale jest to całkowicie bezpodstawne.
Medycyna nie zaobserwowała jeszcze przypadków, by po wykonaniu pantomogramu nastąpiły jakieś komplikacje.


Nie zapominajmy o tym, że zdrowy oraz piękny uśmiech wydaje się być naszą wizytówką, więc trzeba przełamać strach i zacząć leczenie.

Tags: zęby, miejsca, wiek, trudności