Jonizacja na minus, czyli jakimi sposobami wyrównamy dawkę jonów przyswajaną z ekranów?

Posted on 09/09/2020 8:32am

Nawilżanie powietrza ma znaczący wpływ na poprawne funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Duża „suchość” sprawia, iż w powietrzu znajduje się bardzo dużo roztoczy, które – zwłaszcza u alergików – powodują katar i inne dolegliwości. Najczęściej mierzymy się właśnie z problemem zbyt małej wilgoci. Pomoże nam w tym urządzenie do oczyszczania powietrza.


Warto w tym miejscu uświadomić sobie, że odpowiednia wilgotność powietrza to nie tylko domena jednej chwili. Wytworzenie aury idealnej tylko na czas pracy, przy niezadbaniu o warunki przed i po, nie przyczyni się do poprawy naszego samopoczucia. Zharmonizowana jonizacja powinna towarzyszyć nam jak najczęściej.

ciekawy artykuł
Source: http://www.airnaturel.pl
W parze z wilgotnością idzie kwestia jonizacji powietrza. To dość istotna, ale co gorsza - bagatelizowana sprawa.

Zdecydowanie poznaj najnowszy tekst (https://www.tuv.com/poland/pl/ocena-wyrob%C3%B3w-medycznych-%28mdd%29-i-wyposa%C5%BCenia-in-vitro.html) na ten temat. Nie daj się prześcignąć innym! Popraw swoje informacje na to zagadnienie.

Przesiadujemy przed różnymi monitorami (telewizory, komputery, laptopy) niejednokrotnie więcej niż ośmiogodzinny dzień pracy. Właśnie te sprzęty przyczyniają się do wyemitowania w naszą stronę tylu dodatnich jonów, których nie dałoby w tym samym czasie środowisko naturalne. Będąc zbyt „na plus” nie funkcjonujemy tak efektywnie powinniśmy.

Nawilżacze powietrza to sprzęty, które wytwarzają przede wszystkim jony ujemne, które mają wyrównać emitowane na dniu wartości dodatnie, do wartości neutralnej. Jakie można wyróżnić ich zalety? Będąc w środowisku, w którym działają ujemne jony, stajemy się bardziej skoncentrowani; przyspieszeniu ulega też proces gojenia. W przeciwieństwie do jonów plusowych reakcje biologiczne również ulegają zintensyfikowaniu. Atrakcyjności nawilżaczom dodają dobierane według gustów olejki eteryczne. Ich zapach pozwala na lepsze zrelaksowanie się, zniwelowanie stresu, poprawę nastroju.


Oczyszczacz powietrza - airnaturel.pl
Można też jonizować organizm w sposób naturalny. Taki który spowoduje, że będziemy mogli odstawić na bok nawilżacze ultradźwiękowe i na parę, np. do www. Uwaga, jeśli częściej niż gdzie indziej u nas pada mamy przewagę! Wyspiarska pogoda nie zrekompensuje nam dni pełnych słońca, jednakże pozwoli na wyrównanie jonów, kluczowych dla lepszego funkcjonowania organizmu. Kolejnym sposobem na doładowanie się „minusami” pod dniu pełnym elektronicznych „plusów” jest wyjście na ognisko, grilla. Czyli znów blisko kolejnego żywiołu, którym tym razem jest ogień.

Tags: jony, istotne, neutralne