Jesienna melancholia czy coś gorszego? Z pewnością jest sposób na poprawienie nastroju

Posted on 08/10/2020 8:46am

To jest w stanie dopaść wszystkich, nie ma na to żadnej rady. Gorszy humor czy obniżenie nastroju to po prostu normalny etap naszego życia, który trzeba przejść. Niekiedy jest to poważna trudność, częściej natomiast zmagamy się ze zwyczajnym epizodem, z którego nie można robić tragedii. Po prostu, jesteśmy tylko ludźmi, więc każdy człowiek jest podatny na słabsze momenty. W zależności od tego, jakie mamy samopoczucie, czy po prostu popadamy w melancholię jesienną czy może nie możemy normalnie funkcjonować, możemy podjąć konkretne starania, aby polepszyć swój stan.


światłoterapia
Author: Jamie McCaffrey
Source: http://www.flickr.com
Jak jest faktycznie niedobrze, to prawdopodobnie nie obejdzie się bez konsultacji z psychologiem. Niestety, w naszym kraju stale pokutuje przekonanie, że wizyta u takiego specjalisty to powód do wstydu. Tymczasem, w krajach bardziej rozwiniętych uczęszcza się do psychologia, ażeby choćby polepszyć swoje życie, by zwiększyć własne możliwości w pewnych dziedzinach życia. Nie jest to tylko konieczność, gdyż źle się czujemy. U nas niestety nie jest to jeszcze do końca jasne. Niektórzy ludzie zamiast skorzystać z usług tego typu fachowca chodzą do różnych innych specjalistów i poszukują u siebie przyczyń somatycznych, że to z pewnością wina ciała.


Tymczasem, objawy cielesne niekiedy pojawiają się z powodu depresji (sprawdź - prywatna klinika leczenia depresji rehab-terapia) lub innych problemów emocjonalnych. W większości sytuacji starczy kilka środków zapobiegawczych, to oznacza, że, zupełnie naturalnych, żeby poczuć się znacznie lepiej i odzyskać wiarę we własne możliwości. Wielu osobom dobrze robi bardziej intensywny kontakt z przyrodą, wieczorne spacery z bliskim człowiekiem i weekendowe wyjazdy z dala od miejsca zamieszkania. Niestety, często tak jest, iż jak siedzimy osiem godzin w pracy albo i dłużej, a
światłoterapia
Author: Amri HMS
Source: http://www.flickr.com
później wracamy do domu i jest już prawie noc, i tak codziennie, to rzeczywiście popadamy w gorszy nastrój. Ważne, ażeby budować dla takiego stanu jakąś przeciwwagę.

Nie szkodzą również środki sprzedawane bez recepty. Obecnie spotkać można wiele takich specyfików, jakie mają określone, w umiarkowanym stopniu, działanie. Ciekawym pomysłem na jesienną melancholię może być lampa antydepresyjna, jaka pomoże rozjaśnić trochę jesienne dni i wniesie do naszego życia zdrowotnego światła. Niekiedy właśnie cierpimy na jesienną depresję właśnie z powodu deficytu słońca.

Tags: depresja, recepta, Psycholog, życie