Jeżeli w naszym małżeństwie nie najlepiej się sprawy mają, to należy udać się na terapię dla par

Posted on 23/02/2022 7:39am

Współcześnie ludzie żyją szybko i w sposób dosyć egoistyczny, przez to też nie mają chęci do naprawiania relacji.


Nastały takie czasy, że prościej jest skończyć związek i szukać czegoś innego, niż starać się rozwiązywać problemy.
Chłopak przy komputerze
Author: LibreCon Bilbao
Source: http://www.flickr.com


Ludzie stali się po prostu egoistami, którzy stawiają swoje potrzeby nad potrzeby innych. Stąd bierze się ogólna niechęć do ustępstw. Do tego dochodzi szybkie życie, które powoduje, że małżonkowie nieczęsto spędzają ze sobą czas. I tak najczęściej zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak on się zakończy. Możemy odpuścić i każdy pójdzie w inną stronę lub można walczyć o naszą miłość. Powinniśmy podjąć trud oraz iść na terapię. Tam pod czujnym okiem fachowca będziemy mieli możliwość powiedzieć, co leży nam na sercu.

Nasz tekst wydaje się być doprawdy interesujący? Myślimy więc, że przypadnie Ci do gustu także moja strona www (https://www.pomocpsychologa.pl/), na której jest masę rzetelnych wiadomości.

Jednak będziemy musieli wysłuchać także wersji drugiej strony. Psycholog zadba o to, żeby w czasie spotkania nie było krzyków oraz agresji. Jako ktoś z zewnątrz będzie miał świeże spojrzenie na konflikt i jego komentarze zazwyczaj będą trafne. Terapia może ciągnąć się długo i powinniśmy być tego świadomym. Trzeba dać sobie czas. Zgoda może powstawać w bólach, ale warto będzie podjąć tę próbę, zwłaszcza jeśli mamy dzieci i nie mamy ochoty niszczyć rodziny. Pamiętajmy, by na sesjach być szczerym, ale mówić z szacunkiem.
Trzeba dać także możliwość drugiej stronie, aby odpowiedziała na nasze oskarżenia. Tak powstaje dialog, który jest fundamentem każdego dobrego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.

Tags: czas, problem, sposób