Jakie okulistyczne badanie muszą robić osoby, które mają 40 lat?

Posted on 21/01/2022 7:47am

Najbardziej popularnym badaniem okulistycznym, które powinno być wykonane przy dowolnej konsultacji u okulisty, to badanie ostrości widzenia. Takie badanie zezwala ocenić jakość wzroku oraz zezwala wstępnie wykluczyć dolegliwości, w jakich może dojść do prędkiego uszkodzenia wzroku.


Badanie dna narządu wzroku jest badaniem struktur, które wyściełają oczną gałkę od wewnątrz. Tego typu badanie jest po to, żeby poddać ocenie siatkówkę narządu wzroku oraz naczynia, które tą siatkówkę odżywiają. Badanie dna oka jest niezwykle ważnym badaniem, które jest podstawą pracy w gabinecie okulisty oraz w gabinecie kardiologa oraz neurologa. Badanie dna oka wykonywane jest w czasie oftalmoskopii. Używane jest wtedy specjalistyczne narzędzie pod nazwą oftalmoskop, który oświetla siatkówkę oraz pozwala uwidocznić dno oka za soczewką. Perymetria czyli badanie (test antygenowy szczecin) pola widzenia zezwala na określenie jak dużą część obrazu widzi oko, które jest ustawione nieruchomo i patrzy w jeden punkt. Jeżeli interesuje Cię okulistyka Toruń jest miastem, w jakim znajdziesz bezkonkurencyjnych specjalistów. W niektórych chorobach narządów wzroku zmniejszenie widzianego obrazu przez chorego jest kluczowym objawem, który prowadzi do uszkodzenia gałki ocznej. Tego typu dolegliwością może być jaskra, w której badanie pola wzroku jest absolutnie nieodzownym badaniem, aby określić zaawansowanie takiej choroby.


okulistyka toruń
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com


USG narządu wzroku jest przeprowadzane w szczególnych wypadkach. To badanie zazwyczaj przeprowadzane jest przed operacją katarakty w takim celu, żeby ocenić soczewkę oraz wykonać precyzyjne pomiary biometryczne narządu wzroku. USG oka jest badaniem bezpiecznym oraz zezwala dokładnie zobaczyć tkanki, które są w środku oka.
Ciśnienie w gałce ocznej wytwarzane jest przez wodnistą ciecz, która jest produkowana przez oko i struktury, które otaczają gałkę oczną. Ciśnienie wewnątrzgałkowe badać powinny wszystkie osoby, które mają 40 lat.

Tags: czas, Pacjent, choroba, jakość