Jak natrafić na dobrą klinikę okulistyczną? Laserowe operacje oczu

Posted on 20/04/2019 8:16am

Narząd wzroku jest najbardziej istotny narząd człowieka, albowiem aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu właśnie dzięki oczom. One sprawiają, że patrzymy na świat i jego wspaniałości. Dlatego tak istotne jest, abyśmy troszczyli się o ten narząd i nie ignorowali przejawów różnego rodzaju niedyspozycji z nimi związanych.


Bo jeśli np. mamy coraz większe problemy z widzeniem podczas czytania a także oglądania telewizji, a kierowanie autem stało się dla nas niemożliwe – to może świadczyć o tym, że chorujemy na zaćmę, czyli częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki oka - dowiedz się więcej o laserowej korekcji wzroku.

Zasadniczym symptomem zaćmy jest sukcesywne zanikanie ostrości wzroku. Z czasem dochodzi do stopniowego zacierania się widzianego obrazu.


klinika okulistyczna
Source: www.gyncentrum.pl
Aktualnie nie istnieje żaden lek zapobiegający lub leczący zaćmę, toteż wymagana jest operacja.

Masz w planach zdobyć inne informacje na omawiany temat? Na pewno notka z witryny także je ma, więc kliknij w to miejsce i poznaj je starannie.

Zabieg usunięcia zaćmy polega na usunięciu zmętniałych soczewek a następnie zastąpieniu ich syntetycznymi soczewkami (implantami), zapewniającymi najlepszą jakość obrazu. Cały zabieg trwa ok. 10-20 min. , jest bezbolesny i na ogół przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Powrót do zdrowia po zabiegu jest nadzwyczaj szybka, a pacjent przeważnie odzyskuje komfort codziennego funkcjonowania raptem kilka dni od przeprowadzonej operacji.


A co gdy nasza wada wzroku jest do wyleczenia przy pomocy okularów, ale czujemy pewna niedogodność nosząc je, ponieważ uważamy, że komplikują wykonanie makijażu lub w uprawianiu sportu? Niezawodnym rozwiązaniem tych problemów może być laserowa operacja oczu (sprawdź szczegóły tutaj). Najważniejsze zalety laserowej korekcji wad wzroku:

* operacja oczu zapewnia nam całkowitą rezygnację z okularów,
* zabieg operacyjny jest bezbolesny i trwa około kwadransa,
* błyskawiczna poprawa zdrowia, co oznacza szybki powrót do wcześniej prowadzonego trybu życia,
* nikłe ryzyko powikłań i skutków ubocznych po zabiegu.


Operacje wzroku wymagają wielkiej precyzji działania. Stąd tak znaczące jest, aby klinika którą wybierzemy operowała na najlepszym jakościowo sprzęcie. Zapytajmy znajomych, sprawdźmy strony klinik okulistycznych, posiadających swoje strony w sieci, a z pewnością znajdziemy odpowiednią klinikę. Z odpowiednio wyszkoloną załogą, której będziemy mogli zaufać.