Historia lekarstw, zagrożenia, jakie pojawiły się na świecie w wyniku ich nadużywania

Posted on 07/03/2021 7:48am

Ludzie od bardzo dawna stosują najróżniejsze substancje przy leczeniu różnych dolegliwości. Napary, wyciągi roślinne oraz maści od wieków były używane przez najróżniejszych znachorów, a sporo z nich charakteryzowało się dużą skutecznością ze względu na zawartość substancji aktywnych które pomagają przy wielu chorobach i dolegliwościach.


lekarstwa
Author: Nina Matthews
Source: http://www.flickr.com
I właśnie to przyroda dała ludziom jednej z najważniejszych leków, który zmienił oblicze obecnej medycyny, to znaczy penicylinę. Wyizolowany z odpowiedniego szczepu antybiotyk pozwolił na walkę z nieuleczalnymi chorobami, bo skutecznie zabijał wywołujące je bakterie.

Ten sensowny serwis (https://psychiatrabydgoszcz.com.pl/), który masz przed oczami, zaprowadzi Cię do wartościowych treści na opisywany wątek - zobacz też inne teksty zawierające równie trzymające w napięciu wpisy.

Ale równocześnie stał się katalizatorem do intensywnych badań nad innymi lekami, co doprowadziło do kolejnych epokowych odkryć. Dzisiaj zdecydowana większość lekarstw produkowana jest w sposób syntetyczny, w laboratoriach i fabrykach.

Na dużą część chorób wynaleziono już odpowiednie lekarstwa, które mogą uratować lub przedłużyć życie, oraz pozwalają na w miarę wygodne życie na co dzień. Jednak fascynacja możliwościami leków doprowadziła do bardzo groźnego zjawiska, którym stało się ich nadużywanie. Ocenia się, że raptem połowa z nich faktycznie leczy dolegliwości, a cała reszta bardziej może zaszkodzić niż pomóc z powodu swoich skutków ubocznych. Ogromnym problemem są na przykład obecnie antybiotyki. Jeszcze niedawno zalecano je na wszystkie dolegliwości, zupełnie nie przejmując się tym, czy rzeczywiście są niezbędne.

Pomijając już koszty pacjentów na ich zakup w pewnym momencie się okazało, że z powodu ich nadużywania pojawiać się zaczęły bakterie całkowicie odporne na każdy znany lek. Póki co wykrywane są pojedyncze ich źródła, ale w każdym momencie może pojawić się nieuleczalna choroba, która zdziesiątkuje ludzkość.

Jeśli sądzisz, że te informacje są cenne, to odsyłam tutaj (https://stomatologiacichon.pl/wybielanie-zebow/) - w tamtym miejscu również są podobne dane, które warto poznać.

Bardzo dużo ludzi wpada także w uzależnienie od leków, zaczynają je zażywać na każdą wymyśloną albo prawdziwą dolegliwość. W dużej mierze do takiego stanu rzeczy przyczyniają się same koncerny farmaceutyczne, które goniąc za zyskami zaczęły wmawiać ludziom, że bez połknięcia kolejnej pigułki będzie im się źle żyło.

Tags: choroby, tabletki, medykamenty, antybiotyki