Hemoroidy to choroba cywilizacyjna współczesnych ludzi

Posted on 11/06/2019 12:06pm

Według opinii naukowców, hemoroidy to jedna chorób współczesnej cywilizacji. Chorują na nią zarówno osoby młode a także w podeszłym wieku. Osoby dotknięte tą przypadłością uważają ją za wstydliwy problem, ponieważ znajduje się w obrębie intymnych sfer . Jak tworzą się hemoroidy? Jak je leczyć? Czy istnieją metody na zapobieganie ich powstawaniu?


Hemoroidy - co to jest?

Określenie "hemoroidy" z j. greckiego i znaczy to krwawienie. Hemoroidy są anatomiczną częścią naszego ciała. Choroba hemoroidalna powoduje powstawanie guzków albo nabrzmienie żyły splotu odbytniczego. Chorzy na hemoroidy cierpią na krwiste upławy, swędzenie, dyskomfort i pieczenie w okolicy odbytu. W nielicznych wypadkach jedynym znakiem choroby są bolesne guzki wewnątrz bądź wystające poza odbyt. Może w nich nastąpić zakrzepica.

Jakie jest źródło tworzenia się hemoroidów?

Wg opisu choroby w Wikipedii hemoroidy mogą wynikać z niewydolności żylnej. To natomiast może być przypadłość dziedziczona bądź nabyta, np. z powodu: częstych zaparć, siedzącego trybu życia, biegunek, ciąży lub nadciśnienia w żyle wrotnej.

W jaki sposób zapobiegać hemoroidom a także leczyć je?

Profilaktyczne działania są na pewno bezpieczniejsze a także zdrowe. Osoby siedzące mnóstwo godzin dziennie przy biurku powinny zmienić sposób spędzania czasu wolnego. Należy wprowadzić na stałe jakiś typ aktywności ruchowej. W diecie musi znaleźć się spora ilość płynów, a także cennego błonnika, który doskonale oczyszcza układ trawienny i wydalniczy z niechcianych resztek.

We wstępnym stadium choroby można stosować leki na hemoroidy - szczegóły. Jest to jednak tylko leczenie objawowe. W sprzedaży dostępne są efektywne preparaty farmakologiczne i znieczulające, jak np. . To lekarstwo sprzedawane bez recepty, którego rolą jest łagodzenie silnych objawów choroby hemoroidalnej. Preparat ten ma w składzie lidokainę, znieczulającą miejscowo oraz wyciąg z kory kasztanowca.

Jeśli leczenie we wczesnych stadiach choroby, a także zmiana stylu życia i diety nie pomogą, czego skutkiem będzie jej postęp choroby, pozostaje już tylko leczenie operacyjne.

Tags: choroby, środki, metody, recepty