Gdy oczka „uciekają”, czyli co należy wiedzieć na temat zezowania

Posted on 29/03/2020 7:41am

Narząd wzroku to najcenniejszy narząd człowieka, gdyż aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu właśnie dzięki oczom. To one, dają nam tę moc dzięki której spoglądamy na świat i jego wspaniałości. Stąd tak znaczące jest, abyśmy dbali o ten narząd – zwłaszcza u dzieci. Zaniedbane wady wzroku, np. zez - nie tylko ograniczają sprawność, ale są w stanie spowodować poważne konsekwencje.
Jeżeli więc spostrzeżemy u dziecka budzące niepokój objawy,
oczy
Author: Daydream
Source: Calvado.pl
bezzwłocznie przeprowadźmy diagnostykę oka u okulisty. Leczenie zeza opiera się na korekcji przy zastosowaniu przez małego pacjenta szkieł korekcyjnych - przeczytaj o możliwościach leczenia. Gdy zez nie był leczony w odpowiednim czasie, lub terapia nie przyniosła efektów, zalecana jest operacja.

Bardzo często rodzice zadają okulistom pytanie kiedy najlepiej przeprowadzić operację zeza. Nie uzyskamy jednoznacznej odpowiedzi. Rodzajów zeza jest bardzo wiele i w każdym z tych przypadków próbuje się leczyć wadę wzroku indywidualnie. Dużo zależy od rodzaju zeza, wieku pacjenta czy ewentualnego niedowidzenia. W niektórych rodzajach zeza zaleca się jak najszybsze przeprowadzenie chirurgicznej korekty zeza, nawet w pierwszym roku życia dziecka. Tak jest zwykle w zezie niemowlęcym.

Tak samo zajmujące artykuły znajdują się w analogicznym serwisie. Jeżeli masz ochotę je przeczytać - zobacz pod linkiem, który jest tu.

W zezie rozbieżnym zaś, proponowane jest operacyjne leczenie zeza u znacznie starszych dzieci.
Nieprawdą jest często rozpowszechniane stwierdzenie, że operację zeza powinno się wykonać do 6–7 roku życia.

Zobacz obfite w treść praktyczne źródła (http://www.rehaexpert.pl/rehabilitacja-skawina/), posiadające potrzebne informacje na opisywany temat - wejdź więc tutaj i zgłąb wiadomości, które Cię fascynują.

Operację zeza można dokonać w każdym wieku, także u dorosłych. Leczenie operacyjne
okulary
Author: Kathy Sunderman
Source: http://www.flickr.com
odbywa się w znieczuleniu ogólnym, trwa od 30 do 45 minut i pozwala na pozbycie się okularów.

Zabiegi mające na celu poprawę jakość naszego wzroku wymagają wielkiej precyzji działania. Dlatego tak znaczące jest, aby klinika do której się zgłosimy pracowała na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie - klinika Optegra. Przeprowadźmy wywiad wśród rodziny, sprawdźmy strony internetowe klinik okulistycznych, a z pewnością znajdziemy odpowiednią klinikę. Z dobrze wyszkoloną załogą, której będziemy mogli zaufać.

Tags: okulary, wzrok, operacja, klinika