Dotyk kochającego rodzica jako najpiękniejszy znak troski oraz miłości o swoje dziecko.

Posted on 11/03/2019 2:35am

Indie są kolebką rytuałów dla ciała. Od wieków hindusi traktują ciała jak świątynię i opiekują się nim tak dobrze, jak mają możliwość, na przykład sobie fundując różnorodne masaże. Kobiety masują skórę w łaźniach, a rytuał hammam stanowi nie tylko zwykły zabieg oczyszczający, lecz jest swego rodzaju terapią dla zmysłów.

Spa, masaż ciała
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Wszystko zwalnia, ciało może się odprężyć, a skóra wchłania drogocenne olejki i balsamy. W Europie rytuały te raczej nie mają miejsca, jednak z powodzeniem będą je zastępować najróżniejsze zabiegi SPA i relaksacyjne masaże. Zabiegi te nie tylko będą likwidować różne bóle, lecz w pierwszej kolejności będą rozluźniać ciało i przepracowane mięśnie, dają relaks i ukojenie dla ducha. Systematycznie robione, działają jak najlepsza terapia. Kto chociaż raz skusił się na taki masaż albo ma szczęście, że jego partner chce i umie odpowiednio taki masaż przeprowadzić wie, że nie ma nic lepszego po całym dniu, pełnym ciężkiej pracy oraz stresów. Powinno się wiedzieć więcej na temat różnych sposobów masażu, bowiem są to najlepsze nieinwazyjne i w pełni naturalne sposoby uzdrawiania ciała i odpoczynku dla ducha.

Pośród licznych technik, do najważniejszych należą przede wszystkim masaże dedykowane najmłodszym. Zdecydowana większość kochających rodziców ma świadomość, że taka metoda kontaktu z dzieckiem nie tylko przynosi mu spokój, lecz również zacieśnia więź między rodzicem a nim. Dlatego nawet nie mając przygotowania, większość rodziców robi różne masaże własnym dzieciom już w niedługim czasie od urodzenia. Warto jednak zwiększać swoje umiejętności i świadomość terapeutyczną, rozszerzając wiedzę na temat popularnych technik. Przy dzieciach doskonale sprawdza się masaż Shantala (sprawdź).

masaż Shantala
Author: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Source: http://www.flickr.com
To starożytna technika, która się właśnie wywodzi z Indii, skąd przeniesiono ją na grunt europejski przez francuskiego położnika, pana Leboyer. To masaż który jest przeznaczony przede wszystkim dla niemowląt, jednak równie pozytywne efekty może też dać w stosunku do starszych dzieci, głównie z deficytem emocjonalnym.

Tags: masaż, SPA, terapia, zabiegi