Dlaczego apteczka pierwszej pomocy jest tak ważna, w jaki sposób ją uzupełnić?

Posted on 29/07/2019 7:12am

Apteczka pierwszej pomocy to pojemnik, w którym przechowuje się materiały i przyrządy pierwszej pomocy. Apteczka powinna być stosownie oznakowana, odporna na uszkodzenia i czysta. Pojemnik ze środkami ratunkowymi powinien mieć miejsce w każdym domu, przedsiębiorstwie i pojeździe. Nie powinno się lekceważyć jej wartości. Nieszczęście może zdarzyć się w każdym miejscu i warto posiadać pod ręką wszystko to, co przyda się w bandażowaniu możliwych ran.


apteczka
Author: Medisave UK
Source: http://www.flickr.com
Nikt nie zaprzeczy, iż apteczka pierwszej pomocy jest niezbędna w zakładach produkcyjnych, jednak przecież wypadek ma możliwość się wydarzyć również w biurze. Jednej i drugiej wnętrze nie jest rzecz jasna takie samo. Trzeba apteczkę zawsze dobrać do okoliczności. Nie ma czegoś takiego jak standardowa apteczka pierwszej pomocy, jaka byłaby odpowiednia do wszystkich sytuacji, jej wnętrze należy uzupełniać i dopasowywać do miejsca. Ze względu na to możemy wyselekcjonować parę rodzajów takich przyborników: apteczka przemysłowa (wykorzystywana w biurowcach, warsztatach i przedsiębiorstwach przemysłowych), apteczka samochodowa (potrzebna jest rzecz jasna w wypadkach drogowych; powinna zawierać zarówno preparaty, które ochronią osobę udzielającą pomocy, jak i dużą liczbę różnorodnych przedmiotów opatrunkowych), apteczka ścienna (jest najmocniej popularna, jednak tym samym jest najsłabiej pomocna przez wzgląd na brak mobilności), oraz apteczka osobista (znajdują się w niej najchętniej różne dostępne medykamenty i specyfiki ratunkowe, jakie mamy w mieszkaniu (Czarmed).


bandaż
Author: jynmeyer
Source: http://www.sxc.hu
W naszym kraju brakuje norm, jakie opisywałyby, jakie elementy powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy.

Jeśli ta tematyka Cię ciekawi, to masz możliwość uzyskać podobne dane na prezentowane zagadnienie. W tym celu odwiedź proponowany serwis (https://www.rehafit.org/oferta/fizjoterapia/fizjoterapia-ortopedyczna/).

Powinno się dopasowywać jej wyposażenie w zależności od zastosowania oraz liczby osób, które ma ochraniać. Apteczka pierwszej pomocy musi mieć to wszystko, co pomoże nam ratować stan i życie ofiar. Trzeba mieć na uwadze, iż nie jest to schowek na leki odkażające albo przeciwbólowe. Apteczka pierwszej pomocy powinna zawierać raczej znaczną ilość bandaży, plastry, nożyczki, koc termiczny, gazy, chusta trójkątna itp.

Tags: wypadek, plaster, preparat, rana