Damskie dolegliwości i niezawodny zabieg, który robi się sprawnie oraz bez specjalnych komplikacji

Posted on 06/06/2022 10:39pm

Mówi się, iż kobiety są bardziej skomplikowane od panów, czy to prawda a może fałsz? Wychodzi na to, że coś w tym jest przy tym nawet nie trzeba zahaczać za bardzo w zagadnienia psychologiczne, żeby to pojąć. Można choćby zwrócić uwagę na budowę kobiecych narządów rozrodczych oraz problemy które z tego wynikają, aby zauważyć, że coś w tym jest. Dla przykładu. Zabieg histeroskopii.


Rozmowa z lekarzem
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Histeroskopia operacyjna to zabieg operacyjny wykonywany na bardzo małym nacięciu, dzięki niemu w nieinwazyjny sposób możemy usunąć ze środka macicy niepożądane mięśniaki oraz polipy (przeczytaj więcej na stronie internetowej). Podczas takiego zabiegu można też przeciąć zrosty wewnątrzmaciczne. W jaki sposób wyglądają przygotowania do zabiegu, a jak odbywa się zabieg i czy grożą nam jakieś powikłania pooperacyjne? O tym w dalszej części artykułu. Przed zabiegiem trzeba zastosować terapię hormonalną. Trwa to od 2 do 4 tygodni. Postępujesię w ten sposób, żeby zmniejszyć grubość ścian macicy lub zmniejszyć objętość obiektu który chcemy usunąć. Przed takim zabiegiem należy zrobić badanie cytologiczne oraz badanie stanu pochwy. Po tym gdy będą one zrobione specjalista może zalecić stosowanie przez określony czas globulek stosowanych dopochwowo, aby zredukować zanieczyszczenia bakteriologiczne pochwy.


Lekarka
Author: KOMUnews
Source: http://www.flickr.com
Histeroskopię operacyjną wykonuje się na początku cyklu, ale po zakończeniu krwawienia miesięcznego. Histeroskopię wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Osobie operowanej zakłada się wenflon, aby przez jakiś czas aplikować potrzebne leki podczas operacji. Histeroskop, który używamy podczas zabiegu posiada większą średnicę aniżeli sprzęt stosowany w histeroskopii diagnostycznej. Ma on kanał, dzięki niemu lekarz może wprowadzać narzędzia małych rozmiarów. Do wycinania polipów czy mięśniaków używa się resetoskop. Często już 3 godziny od zabiegu możemy opuścić szpital, chociaż zdarza się, że trwa to trochę dłużej.

Histeroskopia, jak wiele innych metod, może powodować powikłania. Jednakże notowane są one stosunkowo rzadko. Najczęściej ryzyko komplikacji zdarza się, kiedy usuwane są dużych rozmiarów mięśniaki sięgające do wnętrza mięśnia macicy. Ryzyko komplikacji jest również większe, kiedy mamy do czynienia z zmianami wrodzonymi macicy. Z pewnością można zniwelować takie zagrożenia, jeśli wybierzemy rekomendowaną klinikę, jak ginekolog usg ciąży wrocław Bielsko Biała .

Tags: lekarz, zabieg, operacja, resetoskop