Czym jest astygmatyzm i czy wadę tą wolno wyeliminować?

Posted on 01/02/2019 12:46pm

Astygmatyzm to jedna z bardziej pospolitych wad wzroku, która dotyka dużo osób, zarówno starszych, jak również młodszych. Śladów astygmatyzmu jest multum, między innymi jednostki cierpiące na tą wadę wzroku posiadają trudności w widzeniu z daleka oraz bliska, nierzadko czują bóle głowy, mrużą oczy, a także sporo częściej mrugają.
paznokcie


Osoby, jakie cierpią na astygmatyzm nie widzą równo linii prostych oraz poziomych, gwiazdki wyglądają dla nich jak plamki, natomiast linie proste sa widziane jako krzywe. Jeżeli zauważamy u siebie tego rodzaju objawy, to niezwykle możliwe, iż cierpimy na astygmatyzm, chociaż ostateczną diagnozę może wydać jedynie medyk. Wobec tego należałoby wybrać się do okulisty, jaki przeprowadzi należyte badanie. astygmatyzm wolno zbadać na różnorodne sposoby, jednak najdokładniejszą metodą na jego uznanie jest wideokeratografia komputerowa.


Aktualnie praktyczna jest korekcja astygmatyzmu, w związku z tym nawet jeżeli cierpimy na tą wadę, istnieje sposób żeby ją wyleczyć. W większości wypadków wykorzystuje się korekcję laserową, jaka jest nadzwyczaj bezpieczną i równocześnie efektywną metodą na usuwanie przeróżnych wad wzroku, w tym również astygmatyzmu. W laserowej korekcji astygmatyzmu stosuje się rozmaite typy lasera. Wyśmienite leczenie, wybór lasera oraz ustawienia wiązki lasera przynależy naturalnie do wykwalifikowanego doktora. Zabiegi z zastosowaniem lasera są bezbolesne, gdyż pacjent otrzymuje krople przeciwbólowe. Nie powinniśmy więc bać się bólu. Mało tego zabieg trwa ogromnie krótko, dosłownie parę minut. Po zabiegu, którym jest laserowa korekcja wzroku rekonwalescencja nie jest praktycznie potrzebna, gdyż już po godzinie od zabiegu pacjent może bezproblemowo udać się do domu.
Rzecz jasna po zabiegu nie winno się pocierać oczu, jeżeli zaś doktor przepisze nam jakieś krople lub maść, winniśmy użyć je zgodnie z jego zaleceniami. Wszystkich informacji dotyczących samego zabiegu, oraz także postępowania po zabiegu, bezsprzecznie udzieli nam lekarz.

Tags: oczy, efekty, astygmatyzm, sposób, doktor