Czy szał na prozdrowotne odżywianie i fanatyczne dbanie o utrzymanie wysokiej sprawności fizycznej, to okresowa moda, czy długotrwała rewolucja?

Posted on 13/04/2019 8:12am

W teraźniejszych czasach z każdej strony jesteśmy ciągle atakowani hasłami, o tym jak ważny jest zbilansowany jadłospis, obfitujący w rośliny strączkowy i ryby. Do tego rzecz jasna trzeba dorzucić systematyczne bieganie aby wyćwiczyć ciało, a do tego ocean wody mineralnej i niezwykłej, białej herbaty, zbieranej na przyjaznych naturze polach w Chinach, czy Japonii. Jednakże, czy te i inne tendencje zostaną wśród nas na dłużej pozostaje kwestią wywołującą wiele kontrowersji.

kobieta ćwicząca na łonie natury
Source: http://dbam-o-siebie.pl/
Badacze społeczeństwa podają uspokajające statystyki, iż nasz naród, w odróżnieniu od zachodnioeuropejskich, wkroczył na zdrowotną ścieżkę. Aplikacje uprzyjemniające uprawianie sportu i podsumowujące nasze postępy w danej dyscyplinie, zyskują coraz więcej fanów, a ekwipunek sportowy i karnety na basen rozchodzą się jak świeże bułeczki. Z każdym dniem ilość osób podejmujących decyzję o przejściu na odtrucie alkoholowe i nikotynowe, zwiększa się o następne dziesiątki, chcących odmienić swoje życie. Oczywiście takie reformy są zjawiskiem jak najbardziej pozytywnym i mającym zbawienne skutki na rozwijanie się naszego społeczeństwa i pewne jest, że nie ma na świecie człowieka, któremu odtrucie alkoholowe nie poprawiło sytuacji zdrowotnej -

wielu dietetyków podkreśla, że dla człowieka, który całe życie żywił się w zupełnie różny sposób, przejście na owy, super zdrowy tryb życia, w ciągu jednej nocy, może okazać się zbyt dużym zaskoczeniem dla organizmu. Z tego powodu przejść na weganizm warto w spokojny sposób i krok po kroku dochodzić do wyznaczonego celu. Tak samo sprawa ma się ze sportem i jeżeli przez całe życie nasza aktywność sportowa ograniczała się do codziennych obowiązków, nie można od razu przebiec maratonu. Chcąc wiec wstąpić w szeregi żyjących jak najzdrowiej można, warto po prostu zachować rozsądek i być konsekwentnym.kobieta podczas wizyty u lekarza, zdrowie
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Wygląda na to, iż moda na zdrowy życia to nie jedynie chwilowy trend, a coś długotrwałego, co może zostać wśród nas na długo i znacznie odmienić nasze społeczeństwo. Jest to szczególnie potrzebne, ponieważ musi istnieć przeciwwaga dla wręcz toksycznych aspektów, takich jak na przykład wysoko przetworzone produkty spożywcze i wszechobecne restauracje szybkiej obsługi. Na szczęście w naszym kraju takie zmiany nie zaszły aż tak głęboko i zakup normalnych warzyw i owoców to coś do czego wciąż mamy dostęp, co w miejscach takich jak Anglia, czy Kanada jest prawie nieosiągalne.

Tags: zdrowie, sport, jadłospis, żywienie