Czy szał na prozdrowotne odżywianie i fanatyczne dbanie o utrzymanie wysokiej sprawności fizycznej, to okresowa moda, czy długotrwała rewolucja?

Posted on 14/12/2018 7:25am

W teraźniejszych czasach z każdej strony jesteśmy ciągle atakowani hasłami, o tym jak ważny jest zbilansowany jadłospis, obfitujący w rośliny strączkowy i ryby. Do tego rzecz jasna trzeba dorzucić systematyczne bieganie aby wyćwiczyć ciało, a do tego ocean wody mineralnej i niezwykłej, białej herbaty, zbieranej na przyjaznych naturze polach w Chinach, czy Japonii. Jednakże, czy te i inne tendencje zostaną wśród nas na dłużej pozostaje kwestią wywołującą wiele kontrowersji.

kobieta ćwicząca na łonie natury
Source: http://dbam-o-siebie.pl/
Badacze społeczeństwa podają uspokajające statystyki, iż nasz naród, w odróżnieniu od zachodnioeuropejskich, wkroczył na zdrowotną ścieżkę. Aplikacje uprzyjemniające uprawianie sportu i podsumowujące nasze postępy w danej dyscyplinie, zyskują coraz więcej fanów, a ekwipunek sportowy i karnety na basen rozchodzą się jak świeże bułeczki. Z każdym dniem ilość osób podejmujących decyzję o przejściu na odtrucie alkoholowe i nikotynowe, zwiększa się o następne dziesiątki, chcących odmienić swoje życie. Oczywiście takie reformy są zjawiskiem jak najbardziej pozytywnym i mającym zbawienne skutki na rozwijanie się naszego społeczeństwa i pewne jest, że nie ma na świecie człowieka, któremu odtrucie alkoholowe nie poprawiło sytuacji zdrowotnej -wielu dietetyków podkreśla, że dla człowieka, który całe życie żywił się w zupełnie różny sposób, przejście na owy, super zdrowy tryb życia, w ciągu jednej nocy, może okazać się zbyt dużym zaskoczeniem dla organizmu. Z tego powodu przejść na weganizm warto w spokojny sposób i krok po kroku dochodzić do wyznaczonego celu. Tak samo sprawa ma się ze sportem i jeżeli przez całe życie nasza aktywność sportowa ograniczała się do codziennych obowiązków, nie można od razu przebiec maratonu.

Masz uczucie, że podobne teksty rozjaśniają Ci bardziej tę kwestię? Jeśli tak myślisz, zobacz w tekście (https://terapianadstruga.pl/terapia-uzaleznien/leczenie-uzaleznienia-od-alkoholu/) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Chcąc wiec wstąpić w szeregi żyjących jak najzdrowiej można, warto po prostu zachować rozsądek i być konsekwentnym.

kobieta podczas wizyty u lekarza, zdrowie
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Wygląda na to, iż moda na zdrowy życia to nie jedynie chwilowy trend, a coś długotrwałego, co może zostać wśród nas na długo i znacznie odmienić nasze społeczeństwo. Jest to szczególnie potrzebne, ponieważ musi istnieć przeciwwaga dla wręcz toksycznych aspektów, takich jak na przykład wysoko przetworzone produkty spożywcze i wszechobecne restauracje szybkiej obsługi. Na szczęście w naszym kraju takie zmiany nie zaszły aż tak głęboko i zakup normalnych warzyw i owoców to coś do czego wciąż mamy dostęp, co w miejscach takich jak Anglia, czy Kanada jest prawie nieosiągalne.

Tags: zdrowie, sport, jadłospis, żywienie