Czy chodzenie w okularach jest zawsze komfortowe? Co może być odpowiednim zamiennikiem?

Posted on 14/04/2019 7:45am

Zapewne niejedna osoba mająca okulary jest czasem już zmęczona noszeniem ich. Niestety mają one pewne wady. Kiedy patrzymy na ludzi noszących okulary z boku, wydaje nam się to czymś naturalnym, bezproblemowym. Jednak tylko sami użytkownicy mają pojęcie jak jest to uciążliwe. Po pierwsze, najczęściej w czasie zimy, kiedy temperatury się zmieniają, za sprawą wchodzenia oraz wychodzenia z pomieszczeń na zewnątrz, okulary mają tendencję do parowania. Jest to dosyć kłopotliwe.
Do tego z pewnością przeszkadzają w czasie szybkiego ruchu, na przykład podczas podbiegania na tramwaj mogą spadać. Do tego trzeba je czyścić często, ponieważ szybko się brudzą. To tylko parę wad, jakie mogą być dosyć zajmujące. Jaką w związku z tym mamy alternatywę?


Świetnym wyjściem mogą okazać się dwutygodniowe soczewki acuvue. Nie trzeba ich zdejmować często, czy co dzień zmieniać na nowe. Oprócz tego dadzą one komfort osobom z uczuciem suchości oczu, bo acuvue zapewniają poczucie nawilżenia nawet, gdy długo pracujemy przed komputerem. Są one w ten sposób zrobione, abyśmy nie musieli kilka razy dziennie używać kropli nawilżających do oczu. Niestety często tak się zdarza kiedy pracujemy w biurach klimatyzowanych czy przebywamy w zadymionych miejscach.


rajsoczewek.pl
Source: foter.com


Oprócz tego dużym plusem będzie to, iż w lecie można nosić nasze ulubione okulary przeciwsłoneczne, co z reguły nie jest możliwe nosząc codzienne okulary. Będziemy mogli czuć się zupełnie normalnie. Jak wtedy, gdy jeszcze nie musieliśmy nosić okularów. Taki komfort dają soczewki acuvue, które są jednymi z bardziej gładkich soczewek silikonowo-hydrożelowych. Oprócz tego posiadają filtry UV, które dobrze chronią przed szkodliwym promieniowaniem słońca. Są więc odpowiednie bez względu na porę roku. Sprawdzają się świetnie tak w sezonie zimowym, kiedy centralne ogrzewanie bardzo wysusza oczy, jak również latem chroniąc przed szkodliwym promieniowaniem. Podsumowując, acuvue są właśnie dla tego, kto ceni sobie wygodę. Dla osoby, która chciałby poczuć większy komfort podczas używania soczewek na co dzień. Chciałby mieć uczucie lepszego nawilżenia i świeżości oczu, nawet jeżeli warunki otoczenia nie są najlepsze.
Szczególnie polecane są ludziom spędzającym sporo czasu przed ekranem komputera, w klimatyzowanym pomieszczeniu, gdzie po jakimś czasie możemy odczuć różne nieprzyjemne skutki pracy w tych warunkach właśnie pod postacią wysuszonych oraz zmęczonych oczu. Dlatego właśnie warto sprawdzić samemu takie soczewki oraz zobaczyć różnicę.

Tags: okulary, oczy