Czemu łysienie jest tak dużym problemem dla wielu osób, jakie są jego najważniejsze powody występowania.

Posted on 21/07/2022 7:53am

Pomijając drobne wyjątki chyba każdemu z nas marzy się na głowie elegancka fryzura, bez niepożądanych łysin lub zakoli. Jednak nie każdy to dostanie, gdyż wypadanie włosów jest powszechnie spotykanym problemem, który dotyka dużą część naszego społeczeństwa.


Jego powody są bardzo różne, ale i tak wszystkie będą się sprowadzać do jednej sprawy, czyli do tego, że ostatecznie na głowie zostanie goła skóra. W wielu przypadkach jest spowodowane chorobą, w takim przypadku niezbędne mogą być badania na wypadanie włosów w celu diagnozy powodów i wyznaczenia właściwego leczenia. Lecz tego typu problemy mogą również pochodzić od złego odżywiania, nerwów czy nawet intensywnych zabiegów fryzjerskich. Do straty włosów, i to często zupełnej, mogą się przyczynić radioterapia i chemioterapia, a niekiedy i zaburzenia w gospodarce hormonalnej.


szpital
Author: Serge Tanet
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej spotykaną przyczyną kłopotów z łysiną jest androgenowe wypadanie włosów. Pomimo wieloletnich badań obecna medycyna dalej stuprocentowo nie wie, jakie czynniki mają wpływ na ten proces. W pierwszej kolejności podejrzewane są tu czynniki genetyczne, u sporej ilości osób z takimi problemami występują bowiem zmiany genów ponoszących odpowiedzialność za produkcję hormonu zwanego androgenem.

Chcesz przejrzeć inne ciekawe wpisy? Zachęcamy zatem na stronę twórcy (http://centrumcryo.pl/o-nas/). Tam oczekują na Ciebie rzetelne wiadomości.

W przypadku panów sporą rolę odgrywa także znacznie większa wrażliwość włosowych mieszków, jakie przez to osłabiają całość włosa i skracają jego czas życia - dr Turowski.


Na pewno bardzo duży związek na łysienie ma również tryb życia, duża ilość stresu i nieustanne przemęczenie to prosta recepta na to, żeby zacząć tracić posiadane włosy.

Tags: twarz, włosy, medycyna, recepta, proces