Co to jest in vitro

Posted on 10/02/2020 7:47am

O ile inne metody terapii bezpłodności nie przyniosły pożądanych efektów, zaleca się zapłodnienie in vitro. Co to oznacza? To nic innego, jak zapłodnienie poza organizmem kobiety. W laboratoryjnych warunkach dochodzi do zjednoczenia komórki jajowej z plemnikiem, zaś następnie do rozwoju zarodka, który we wczesnym stadium zostaje wszczepiany w macicę pacjentki, w której dojrzewa. Od tej pory ciąża przebiega naturalnie. By uzyskać zarodki poza organizmem, wpierw kobieta musi przyjmować specyfiki hormonalne, żeby jej organizm mógł wyprodukować więcej niż jedną komórkę jajową. Po zaczerpnięciu komórek jajowych z jajników a także zapłodnieniu plemnikami współmałżonka powstają zarodki, które hoduje się w inkubatorze przez 3-5 dni. W ostatnim etapie następuje przenoszenie najlepszych, w większości wypadków dwóch embrionów do macicy kobiety. Pozostałe są zamrażane po czym składowane w stosownych warunkach. Zapłodnienie pozaustrojowe wiąże się histeroskopią.

ciąża
Author: DAVID MONROY
Source: http://www.flickr.com
Histeroskopia jest ginekologicznym zabiegiem stosowanym w diagnostyce oraz kuracji takich zaburzeń jak niepłodność bądź nawracające poronienia. Histeroskopia diagnostyczna gra ważną rolę w profilaktyce i diagnostyce nieprawidłowości błony śluzowej macicy, w tym stanów nowotworowych.

Czy wiesz, gdzie również można znaleźć inne tego rodzaju materiały? Jeżeli nie, to wejdź na ten odnośnik i zerknij na treść (http://beskidmed.pl/okulista-jastrzebie-zdroj/) znajdującego się w tamtym miejscu postu.

Stosowana jest do badania a także rozpoznawania nieprawidłowości wnętrza macicy - oficjalne źródło.Histeroskop diagnostyczny to aparat optyczny w kształcie rureczki, przez jaką światłowodem dostarczane jest światło do jamy macicy. Zaopatrzony jest w system soczewek, zapewniający precyzyjne zbadane wnętrza macicy. Od zewnętrznej strony do aparatu podłączona zostaje kamera video.Histeroskopia operacyjna ma zastosowanie w leczeniu stanów chorobowych, przyuważonych w trakcie histeroskopii diagnostycznej.

Przeczytaj, co opublikowano w najnowszym tekście (http://psychoterapiawsopocie.pl/) - to także dotyczy takiej samej problematyki, więc zapewne również Cię zainteresuje!

Przeprowadza się ją zaraz po histeroskopii diagnostycznej bądź w późniejszym terminie, jeżeli wymagane jest specjalne przygotowanie pacjentki do zabiegu. W czasie histeroskopii operacyjnej usuwa się takie zmiany chorobowe jak polipy, mięśniaki jak też przegrody.

brzuch ciążowy
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Wskazania do histeroskopii to: bezpłodność, poronienia, nieprawidłowy kształt macicy, nieprawidłowości w jamie macicy tj.: zrosty, polipy, zakłócenia w cyklu miesiączkowym bądź zmiany rozrostowe błony śluzowej kanału szyjki - GYNCENTRUM Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej.

Tags: poronienie, bezpłodność, światłowód, macica