Co dobrze jest używać na rozdrażnienie i zbytnią nerwowość? Nie musisz brać leków na receptę, gdyż mamy też naturalne specyfiki

Posted on 07/07/2020 8:21am

Leki na uspokojenie pomagają zmniejszyć codzienny stres, różne napięcia oraz negatywne emocje. Czasami, żeby przywrócić psychiczną równowagę, trzeba zwyczajnie udać się na spacer albo posłuchać muzyki relaksacyjnej. Czasem jednak koniecznie trzeba zastosować leki na uspokojenie.


herbata ziołowa
Author: ESSIAC®
Source: ESSIAC®
Bardzo dobre są leki ziołowe. Mają one bardzo bogatą grupę składników, których działanie świetnie wpływa na poczucie psychicznej równowagi. Są bardzo chętnie stosowane, również jako suplementy. Leki - hiperłącze do serwisu - na bazie ziół są dobre w leczeniu niezbyt złożonych zaburzeń, ale miejmy na uwadze to, iż poważne stany wymagają wizyty u lekarza oraz stosowania leczenia farmakologicznego. Ziołowe lekarstwa na uspokojenie dostępne są przede wszystkim pod postacią tabletek, herbatek i syropów. Te bardziej powszechne zioła to na pewno melisa lekarska albo kozłek lekarski. Melisa działa bardzo kojąco na układ nerwowy, jest polecana, kiedy chcemy zwalczyć bezsenność.

zioła na parapecie
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Drugi rodzaj kozłek lekarski, czyli waleriana. Jest bardzo popularny, szczególnie używany, jako lek uspokajający, przepisywany osobom, które cierpią na nerwicę serca i problemy ze snem. Kolejne znane to chmiel zwyczajny, męczennica cielista oraz ziele serdecznika. Chmiel zalecany jest kobietom, które przechodzą menopauzę. Jest świetny na podenerwowanie i nadpobudliwość. Bardzo skuteczny w zwalczaniu objawów zmęczenia nerwowego. Męczennica cielista jest najlepsza na bezsenność, zaś ziele serdecznika jest nieodzowne podczas leczenia chorób serca, gdyż wzmacnia mięsień serca, a ponadto przynosi ukojenie dla układu nerwowego. Jeśli nie jesteśmy przekonani do ziół lub chcemy natychmiastowego działania lekarstw, wtedy powinniśmy udać się do lekarza po dostępne w aptece specyfiki na uspokojenie.


Specyfiki ziołowe są do dostania w każdej aptece, również internetowej bez recepty, lecz już bardziej zaawansowane farmaceutyki na nerwicę są wydawane na receptę. Wypisuje je często lekarz psychiatra. Pamiętaj więc, że jeśli twoje objawy nie są jeszcze niepokojące, to dobrze jest spróbować leków ziołowych, jak wszelkie preparaty na bazie ziół. Jeśli natomiast czujemy się naprawdę źle, a nasze objawy utrudniają nam codziennie funkcjonowanie, to wtedy musimy udać się do specjalisty.

Tags: stres, bez recepty, nadpobudliwość, waleriana