Choroby oczu leczone laserowo

Posted on 06/08/2022 8:11am

Jaskra i katarakta: te dwie podstępne choroby oczu początkowo przebiegają niepostrzeżenie.


Nie wywołują bólu ani ogromnego dyskomfortu. Mogą jednakże przyczynić się do utraty wzroku, jeżeli nie zostaną w porę zdiagnozowane i nie będą leczone.


Jednak większość Polaków nie chodzi regularnie na okulistyczne badania nawet w wieku podwyższonego ryzyka zachorowania, a więc po czterdziestce. Początkowe próby robiono już w latach 60. minionego wieku, ale dopiero 20 lat później zaczęto coraz powszechniej użytkować laserów do okulistycznych zabiegów. Dzisiaj trudno byłoby sobie wyobrazić sobie bez lasera chirurgię oczu. Jest sterylny, dokładny oraz nadzwyczaj szybki. W ułamku sekundy zabija komórki na jakie został nacelowany – niszczona tkanka po prostu odparowuje. Nie ma krwi, żadnych defektów sąsiednich tkanek. Możemy nim korygować wady wzroku, kurować kataraktę, jaskrę i choroby siatkówki. W dodatku do przeprowadzenia zabiegu na ogół starczy znieczulenie oczu kroplami.
zdrowie - fotografia
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com


W zależności od typu zabiegu oraz części oka, która ma być mu poddana, wykorzystuje się lasery o różnej długości fali.

Niniejszy tekst jest niesłychanie wciągający? Jeżeli tak, to sprawdź również inne polecane treści, ponieważ są równie interesujące oraz pochłoną Cię zupełnie.

Laserowa korekcja wzroku należy do zabiegów bezpiecznych (ryzyko komplikacji wynosi blisko 1 proc.) jak też niesłychanie efektywnych, bowiem pomaga 90 proc. Pacjentów, którzy do takiego zabiegu się kwalifikują. Zabieg ów znacznie pocienia rogówkę stąd takie oko będzie bardziej podatne na wszelkie urazy, w przypadku urazu rogówka jest w stanie pęknąć.


Dodatkowo laserowa korekcja wzroku nie zapewnia sokolego wzroku już do kresu życia, albowiem po czterdziestce, gdy SPAda zdolność oka do akomodacji, mogą być konieczne okulary do czytania.

Tags: SPA, zaćma, Pacjent, wady